pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Blaski i cienie totalitaryzmów

Autor książki:

Leopold Caro

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 210x148 mm
EAN: 9788367830027
ISBN: 978-83-6783-002-7
Data: 2023-08-07
43.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeżeli kilkoma słowy ma się ująć fizjognomię życia prywatnego i publicznego w Rosji, to będzie nim określenie następujące: niezłomna dyscyplina partyjna jako metoda, stronnictwo komunistyczne jako absolutny władca, a całe ustawodawstwo i sądownictwo poddane każdorazowym wymaganiom stronnictwa. Rezultat: powszechna niewola i niepewność prawna [...]". (Idee przewodnie ustawodawstwa sowieckiego ).

"Przeciwieństwo między narodem a państwem oddziaływa także na kształtowanie się prawa. We Włoszech można się spodziewać rozwoju prawa na podstawach historycznych, pewnej stabilizacji, uszanowania pewnych niewzruszonych, jak się nam wydaje, za-sad; w Niemczech dzisiejszych [...] rozstrzygającym jest wyłącznie interes narodu. Państwo z natury rzeczy musi uwzględniać interesy mniejszości je zamieszkujących, co dopoma-ga do ciągłego uświadamiania sobie idei sprawiedliwości; gdy naród staje się wyłącznym ideałem, wzgląd na jego dobro zasłania wszystko inne i głos etyki, jednej dla wszystkich, schodzi na dalszy plan i staje się krępującym". ( Przewrót gospodarczy w III Rzeszy ).

Leopold Caro (1864-1939), prawnik i ekonomista, profesor ekonomii politycznej na Politechnice Lwowskiej, twórca i przewodniczący działającego we Lwowie Towarzystwa Ekonomistów Polskich, redaktor„Przeglądu Ekonomicznego", członek Prymasowskiej Rady Społecznej.

Książka "Blaski i cienie totalitaryzmów" - Leopold Caro - oprawa twarda - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2023 r. Cena 43.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.