pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Marksizm a społeczeństwo przyszłości. Seria: Polskie Studia nad Totalitaryzmem

Autor książki:

Jerzy Braun

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788366112940
ISBN: 978-83-66112-94-0
Data: 2023-04-25
41.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wybór tekstów z lat 1932-1947, autorstwa jednego z najważniejszych w owym czasie polskich publicystów. Analizuje on w nich intelektualne i duchowe źródła, naturę i przejawy komunizmu w wydaniu sowieckim i nazizmu. Ukazuje zagrożenia tkwiące w heglizmie i marksizmie. Toczy polemiki z komunistycznymi ideologami. Rozważa przemiany zachodzące w totalizujących się Niemczech. Pokazuje też drogę, jaką powinna podążyć w ówczesnej sytuacji Polska, wywodząc swe idee z gruntu religii i polskiej tradycji, w tym polskiego mesjanizmu.

 

Tom opatrzony wstępem dr hab. Macieja Zakrzewskiego.

 

„Zadziwia doprawdy nieopatrzność tych ludzi, którzy prawiąc o konieczności utrzymania subtelnych agregatów równowagi politycznej, nie dostrzegają najstraszliwszego jej zwichnięcia, jakim jest wejście Rosji sowieckiej w orbitę spraw i konfliktów, zadzierzgniętych pomiędzy narodami należącymi do kompleksu cywilizacyjnego zachodniej Europy. Rosja to otchłań, która wciąga”. (O polski „system pokoju”)

 

„Rosja Czerwona odkryła tak cynicznie swoje karty, że – zdawałoby się – Europa zrozumie nareszcie, co się dzieje i uczyni jakiś rozpaczliwy wysiłek zatrzymania się na owej równi pochyłej, na jakiej znalazła się na skutek wpuszczenia Moskwy do Genewy. Tymczasem Europa brnie dalej w tym samym kierunku, jak zahipnotyzowana”. (Nowa polityka sowiecka)

 

Jerzy Braun (1901-1975), filozof, polityk, pisarz, publicysta, propagator mesjanizmu, krytyk komunizmu, ochotnik w wojnie z bolszewikami, w II RP twórca i redaktor dwutygodnika "Zet", w czasie II wojny światowej przywódca chrześcijańskiej Unii, członek władz Stronnictwa Pracy i Rady Jedności Narodowej, ostatni Delegat Rządu RP na Kraj, po wojnie współpracownik "Tygodnika Warszawskiego", więziony przez komunistów (1946-1946, 1948-1956), ekspert w obradach soboru watykańskiego II.

Książka "Marksizm a społeczeństwo przyszłości. Seria: Polskie Studia nad Totalitaryzmem" - Jerzy Braun - oprawa twarda - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2023 r. Cena 41.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.