pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Totalizm katolicki

Autor książki:

Bolesław Piasecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 210-x148 mm
EAN: 9788367830065
ISBN: 978-83-6783-006-5
Data: 2023-08-07
31.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Polska nie ma czasu. Zyjemy między dwoma zbrojącymi się nacjonahzmami i dwoma mitami na usługach tych nacjonalizmów - między pangermanizmem a komunizmem. Polska naszego pokolenia albo będzie Wielką Polską, urzeczywistniającą wielką ideą, albo Jej nie będzie wcale". ( Przełom narodowy )

Imperializm niemiecki nie zna apostolstwa kulturalnego, ponieważ zamiast zdobywać narody dla wyznawanych ideałów, po prostu je tępi. Niemcy pojęły swą misję dziejową w duchu krańcowego egoizmu materialistycznego, chcąc wszystko zabierać, nic w zamian nie dając. Dlatego Rzesza Niemiecka mogłaby tylko wtedy zorganizować świat, gdyby wszyscy ludzie należeli do narodowości niemieckiej. Z tego też powodu rozwój Niemiec w ramach narodów europejskich ujawnia trwałą tendencję do przemocy materialnej, przemocy nieuzasadnionej żadnymi względami racji ideowej, a wypływającej jedynie z chęci pozbycia się konkurentów". ( Wielka ideologia Narodu Polskiego )

Bolesław Piasecki (1915-1979), działacz polityczny, publicysta, w II RP związany z Obozem Wielkiej Polski, Obozem Narodowo-Radykalnym i Ruchem Narodowo-Radykalnym „Falanga", w czasie II wojny światowej współtwórca Konfederacji Narodu i jej organizacji zbrojnych, uczestnik walk partyzanckich. W 1944 r. aresztowany przez NKWD, opowiedział się za współpracą z władzą komunistyczną w Polsce. Po wojnie m.in. założyciel tygodnika „Dziś i Jutro", przywódca i ideolog środowiska Stowarzyszenia „Pax", członek Rady Państwa i poseł na sejm.

Książka "Totalizm katolicki" - Bolesław Piasecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2023 r. Cena 31.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.