pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
O wolności w czasach niewoli
Tytuł książki:

O wolności w czasach niewoli

Autor książki:

Włodzimierz Bernacki

Dane szczegółowe:
Wydawca: ARCANA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 328 s.
EAN: 9788365350541
ISBN: 978-83-6535-054-1
Data: 2020-07-20
Obniżka! 26.06  30.55  4.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

O wolności w czasach niewoli - opis książki:

W momencie upadku Rzeczpospolita była państwem wspierającym się na idei republikanizmu, powszechnie uznawanego za ustrój w sposób najdoskonalszy gwarantujący respektowanie tego, co dla człowieka najcenniejszego, czyli wolności.
Republikańska Rzeczypospolita, a w konsekwencji i naród polityczny, został podzielony pomiędzy państwa monarchii absolutnej i despotycznej, przez państwa mające za nic wolność obywatelską. Nie może zatem dziwić fakt upominania się kolejnych pokoleń Polaków o wolność utraconą u progu wieku XIX.
Sięgając po teksty wychodzące spod piór polskich publicystów i pisarzy, dostrzegamy nie tylko miałkość wielu współczesnych teorii narodu i nacjonalizmu, ale przede wszystkim dostrzegamy niesamowicie wielki wysiłek twórców ponoszony na rzecz budzenia, kształtowania, moderowania więzi narodowych na poziomie wiedzy i uczuć, aby pojęcie narodu polskiego nie stało się pojęciem pustym.
Niniejsza książka zwiera teksty będące owocem wieloletnich badań naukowych nad polskimi elitami intelektualnymi i politycznymi w czasach rozbiorowej niewoli.

Książka "O wolności w czasach niewoli" - Włodzimierz Bernacki - oprawa twarda - Wydawnictwo ARCANA. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]