pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Arteterapia. Sacrum i profanum
Tytuł książki:

Arteterapia. Sacrum i profanum

Autor książki:

Wiesław Karolak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 235x165 mm
EAN: 9788380856431
ISBN: 978-83-8085-643-1
Data: 2018-09-27
36.08  40.00  3.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Poradnik jest propozycją dla nauczycieli, metodyków, arteterapeutów, ale również dla studentów wielu specjalności pedagogicznych, edukacji artystycznej i arteterapii. Z książki tej jak z przewodnika będą mogli korzystać wszyscy, którzy prowadząc grupy, poszukują prostych i atrakcyjnych metod pracy, dających uczestnikom radość tworzenia i efektywność działań twórczych.

Książka składa się z trzech zasadniczych części. Część pierwsza to wprowadzenie i rozważania teoretyczne powstałe na podstawie doświadczeń artystycznych i arteterapeutycznych autora związanych z tematem sacrum i profanum. Część druga i trzecia poświęcone są odpowiednio land artowi i upcyklingowi. Zawierają rozważania teoretyczne dotyczące historii danego medium, jego znaczenia, z omówieniem wybranych artystów i ich postaw artystycznych, oraz zestawy warsztatów wraz z dokumentacją z ich realizacji. Warsztaty z land artu oraz upcyklingu realizowane były w rozmaitych wersjach dostosowanych do potrzeb, zainteresowań różnych grup uczestników kursów, studiów, warsztatów. Przeprowadzane zostały w wielu miejscach w kraju i za granicą. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W każdym podane jest polecenie, opis przebiegu realizacji, forma prezentacji, potrzebne materiały, bibliografia, przykłady artystów działających w podobnych mediach i opisy kilku prac wybranych uczestników. Często pierwszy etap ćwiczenia zawiera wizualizację, relaksację bądź ćwiczenia pobudzające. Ćwiczenia uzupełnione są fotografiami, co pozwala na w miarę dokładne ich zrozumienie, odczucie atmosfery działania oraz przybliżenie rezultatów owych działań.

Patronat: Fabryka Kreatywności, Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich Kajros, Sens Arte Centrum Arteterapii, Polski Instytut Ericksonowski .

Książka "Arteterapia. Sacrum i profanum" - Wiesław Karolak - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r. Cena 36.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wiesław Karolak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Arteterapia. Przestrzeń i miejsce - okładka książki

Arteterapia. Przestrzeń i miejsce

Barbara Karola, Wiesław Karolak
Barwy i psychika - okładka książki

Barwy i psychika

Stanisław Popek
Produkty podobne: