pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tożsamość rekonstruowana i znaczenie migracji w biografiach. Third Culture Kids

Autor książki:

Agnieszka Trąbka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 286 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373836990
ISBN: 978-83-7383-699-0
Data: 2014-05-26
31.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Agnieszka Trąbka - socjolożka, psycholożka i tłumaczka. W 2013 roku obroniła doktorat w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie pracuje na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Prowadziła badania w Polsce, w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych w ramach stypendium na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Jej zainteresowania naukowe obejmują socjologię i antropologię mobilności, migracje oraz przemiany tożsamościowe we współczesnym świecie.

Jak przeżywają migrację osoby, które w dzieciństwie zmieniały kraj zamieszkania w związku z pracą rodziców (tzw. Third Culture Kids) Przed jakimi wyzwaniami stają młodzi migranci Jak sobie z nimi radzą Dlaczego wyjazd dla jednych jest przygodą życia, a dla innych traumą Na podstawie wywiadów biograficznych Agnieszka Trąbka analizuje przebieg adaptacji, proces budowania tożsamości oraz wpływ doświadczenia migracji na wybory życiowe w dorosłości.

Agnieszka Trąbka w swojej pracy dociera do jądra i istoty przeobrażeń współczesności, wiążących się z intensyfikacją migracji na ogromną skalę. ( ) Uderza jednak nie tylko oryginalność tematu, zasadniczo niepodejmowanego na gruncie polskim, lecz także fascynujący sposób pisania Autorki. Czytanie tej pracy to nie tylko odkrywanie socjologiczno-antropologicznej istoty Third Culture Kids, ich tożsamości, ale również doświadczanie swoistej przygody międzykulturowej, poprzez biograficzne odsłanianie drogi życia uczestników i uczestniczek badania. z recenzji prof. Krystyny Slany

Książka "Tożsamość rekonstruowana i znaczenie migracji w biografiach. Third Culture Kids" - Agnieszka Trąbka - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 286 stron i została wydana w 2014 r. Cena 31.16 zł. Zapraszamy na zakupy!