pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Opieka instytucjonalna na Lubelszczyźnie w XIX wieku. Szpitale i przytułki. Seria: Źródła i monografie 440

Autor książki:

Wiesław Partyka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 485 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788373067646
ISBN: 978-83-7306-764-6
Data: 2017-06-07
126.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Cel, jaki postawił sobie Autor, to ukazanie stanu szpitalnictwa i opieki społecznej na Lubelszczyźnie w XIX wieku. Główny nacisk położony został na przedstawienie instytucjonalnym form opieki, materialnych podstaw oraz zakresu ich działalności. […] Rozprawa ta stanowi ważny etap prac nad tymi zagadnieniami, z pewnością będzie stanowiła doskonały punkt wyjścia do dalszych badań.

Z recenzji prof. dr hab. Doroty Żołądź-Strzelczyk

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Monografia Opieka instytucjonalna na Lubelszczyźnie w XIX wieku. Szpitale i przytułki ma charakter historyczno-pedagogiczny. Porusza zagadnienia, które nie były dotychczas przedmiotem analiz historyków wychowania czy historyków społecznych albo były marginalizowane. Praca autorstwa Wiesława Partyki jest całkowicie nowatorska i od dawna oczekiwana przez historyków dobroczynności, szpitalnictwa i opieki społecznej. Przynajmniej częściowo wypełnia w tym zakresie lukę badawczą. Bez wątpienia powinna dać asumpt do podjęcia podobnych badań porównawczych na innych terenach polskich zaboru rosyjskiego, a także pozostałych dwóch zaborów. W dłuższej perspektywie winna stać się punktem wyjścia i bazą do opracowania syntezy opieki społecznej na ziemiach polskich w XIX wieku (pod zaborami).

Z recenzji prof. dr hab. Mariana Surdackiego

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Książka "Opieka instytucjonalna na Lubelszczyźnie w XIX wieku. Szpitale i przytułki. Seria: Źródła i monografie 440" - Wiesław Partyka - oprawa twarda - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 485 stron i została wydana w 2017 r. Cena 126.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.