pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Podręczniki »
»
Magiczna chemia. Zagadnienia z chemii nie tylko dla olimpijczyków,...
podręcznik:

Magiczna chemia. Zagadnienia z chemii nie tylko dla olimpijczyków, gimnazjalistów i licealistów

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788389563521
ISBN: 978-83-8956-352-1
Data: 2012-03-09
30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Magiczna chemia. Zagadnienia z chemii nie tylko dla olimpijczyków, gimnazjalistów i licealistów - Zdzisław Głowacki - opis podręcznika:

Książka autorstwa dra Zdzisława Głowackiego - to bogaty wybór zagadnień i zadań dla uczniów zamierzających szerzej poznać chemię. Intencją autora było wypełnienie luki występującej pomiędzy chemią szkolną a wiedzą chemiczną niezbędną do udziału w konkursach i w olimpiadzie chemicznej oraz do podjęcia studiów obejmujących przedmioty przyrodnicze, takie jak: chemia, biochemia, farmacja czy medycyna.

W książce przedstawiono osiągnięcia chemików uhonorowane Nagrodą Nobla. Są tu też zadania, których treść jest oparta na historycznie ważnych odkryciach chemicznych.

W kolejnych rozdziałach można znaleźć zagadnienia i zadania obejmujące: - izomerię i analizę konformacyjną, - aktywność optyczną związków chemicznych, - biomolekularną homochiralność, - aromatyczność.

Uczeń znajdzie tu także teorie budowy i działania kwasów, zasad, soli i roztworów buforowych. Całość książki zamyka kilka anegdot o chemikach.

Do większości pytań, zadań i problemów autor dołączył odpowiedzi i komentarze. Na końcu znajduje się zestawienie książek, po które powinien sięgnąć każdy ciekawy otaczającego go świata uczeń, nie tylko ten interesujący się chemią

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Magiczna chemia. Zagadnienia z chemii nie tylko dla olimpijczyków,..."
Zdzisław Głowacki - autor m.in.:
Odlotowa matematyka. Zadania dla - okładka podręcznika
Odlotowa matematyka. Zadania dla najmłodszych... Henryk Pawłowski, Wojciech Tomalczyk, Zdzisław Głowacki;
Chemia 2A - okładka książki
Chemia 2A Zdzisław Głowacki;
Produkty podobne:
PeWNiak gimnazjalny. Chemia. Zadania - okładka podręcznika
PeWNiak gimnazjalny. Chemia. Zadania i arkusze... Sebastian Grabowski, Agnieszka Zaraska