pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Chemia ogólna i nieorganiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania podstawowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 291 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788389563927
ISBN: 978-83-8956-392-7
Data: 2020-12-06
27.31  29.00  1.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

"Chemia ogólna i nieorganiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania podstawowe" jest pierwszą częścią zbioru zadań obejmującego swoim zakresem prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi może się spotkać uczeń w trakcie nauki chemii w szkole średniej.

Zadania i ćwiczenia zostały przygotowane z myślą o uczniach powtarzających i uzupełniających wiedzę przed egzaminem maturalnym z chemii. Pogrupowano je w następujących rozdziałach:
1. Budowa atomu,
2. Układ okresowy pierwiastków chemicznych,
3. Mol, masa molowa i objętość molowa gazów,
4. Wiązania chemiczne,
5. Właściwości wybranych metali i niemetali,
6. Systematyka związków nieorganicznych.

Celem autora było opracowanie takiej pomocy dydaktycznej, która ułatwiłaby uczniowi przyswojenie i utrwalenie, a także znaczne poszerzenie wiedzy z zakresu chemii w trakcie pracy nad zadaniami. Wielokrotnie już wskazywano na fakt, że uczeń najwięcej wiadomości przyswaja w trakcie wykonywania konkretnych zadań. Zamieszczone ćwiczenia mają uczyć rozwiązywania problemów chemicznych, krótkiego definiowania stosowanych pojęć, wyszukiwania informacji, opracowywania i graficznego przedstawiania danych czy wyciągania wniosków z opisów przemian chemicznych.

Prawie wszystkie zadania zawierają odpowiedzi i uwagi dotyczące ich rozwiązywania. Dla uczniów samodzielnie przygotowujących się do egzaminu maturalnego będzie to nieoceniona pomoc.

Podręcznik „Chemia ogólna i nieorganiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania podstawowe” - oprawa miękka - Wydawca: TUTOR. Cena 27.31 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]