pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania zaawansowane

Autor książki:

Zdzisław Głowacki

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 255 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788389563972
ISBN: 978-83-8956-397-2
Data: 2022-07-05
29.05  38.00  8.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

"Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania zaawansowane" - autorstwa dra Zdzisława Głowackiego jest drugą częścią zbioru zadań obejmującego swoim zakresem prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi może się spotkać uczeń w trakcie nauki chemii organicznej.

Zebrane w tej części zadania zostały przygotowane z myślą o uczniach ambitnych i zdolnych, których interesują przedmioty przyrodnicze - uczniach klas o profilu biologiczno-chemicznym.

Do treści zadań wprowadzono zagadnienia, które będą interesujące i przydatne kandydatom na studia medyczne, a także uczniom przygotowującym się do konkursów chemicznych. Uczeń znajdzie w zamieszczonych w tym zbiorze zadaniach szersze informacje o związkach naturalnych i biologicznie aktywnych: aminokwasach, peptydach i cukrach, o witaminach i lekach, o środkach znieczulających i nasennych. Pozna m.in. zagadnienia związane z wartością energetyczną składników pokarmowych, działaniem roztworów buforowych czy z zastosowaniami chromatografii i elektroforezy.

Zbiór składa się pięciu rozdziałów oraz aneksu. Rozdziały zawierają zadania interdyscyplinarne, które zostały pogrupowane w działy kolejno zatytułowane: "Nazwy i struktury", "Kwasy karboksylowe i aminy oraz ich pochodne", "Aminokwasy, cukry i ich pochodne", "Ciągi reakcji chemicznych", "Chemia i medycyna".

W tej części zbioru zawarto typowo maturalne, zaawansowane i interdyscyplinarne zadania skonstruowane na bazie rozszerzonych zagadnień z obszaru chemii organicznej. Znaleźć tu można wiele zadań z działów, które sprawiają uczniom sporo trudności takich, jak: mechanizmy reakcji chemicznych, stereochemia, analiza konformacyjna, kinetyka i szybkość reakcji czy podstawy analizy struktury związków organicznych.

Rozwiązując te zadania uczeń ma nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale przede wszystkim nabywa nową i szerszą wiedzę z zakresu wielu tematów chemicznych omawianych w szkole.

Na końcu dołączono trzy aneksy: 1. "Analiza konformacyjna cząsteczek", 2. "Typy i mechanizmy reakcji chemicznych" i "Nomenklatura związków organicznych".

Przykładowe odpowiedzi oraz rozwiązania zadań wraz z uwagami są dostępne w plikach pdf w Internecie. Można je pobrać ze strony www.tutor.torun.pl. Na Facebooku działa grupa "Chemia z Tutorem" - można w ramach jej działalności konsultować rozwiązania zadań oraz swoje chemiczne problemy.

Książka "Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania zaawansowane" - Zdzisław Głowacki - oprawa miękka - Wydawnictwo TUTOR. Książka posiada 255 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]