pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 339 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788389563620
ISBN: 978-83-8956-362-0
Data: 2013-12-09
34.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis podręcznika:

"Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów" to książka, w której zostały zebrane zestawy zadań konkursowych z kilku województw (kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego).

W obecnym, III wydaniu, dział pierwszy został poszerzony o całą gamę zadań treningowych. W skład części pierwszej wchodzą następujące rozdziały: Z kart historii - wielcy chemicy, Atomy i pierwiastki chemiczne, Cząsteczki chemiczne, Reakcje chemiczne, Skład chemiczny substancji - zadania obliczeniowe, Roztwory wodne, Stechiometria i wydajność reakcji chemicznych. Ostatni rozdział zawiera odpowiedzi i rozwiązania zadań treningowych.

Do zestawów dołączono kryteria oceniania oraz rozwiązania większości zadań. Liczymy, że ułatwią one pracę uczniom przygotowującym się do konkursu i ich nauczycielom. Zadania w zależności od etapu konkursu (szkolny, rejonowy, wojewódzki) mają zróżnicowany stopień trudności i są bardzo różnorodne. Wśród zadań otwartych występują zadania problemowe, rozszerzonej odpowiedzi, krótkiej odpowiedzi, zadania z luką, na dobieranie, prawda-fałsz, rachunkowe i chemografy. Tematyka zadań obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia. Część zadań wykracza poza typowy szkolny program nauczania. Są to przede wszystkim zadania dotyczące zagadnień związanych z jednostką liczności substancji - molem - oraz te wymagające wykonania obliczeń stechiometrycznych.

Podręcznik „Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów” - oprawa miękka - Wydawca: TUTOR. Cena 34.13 zł. Zapraszamy na zakupy!