pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Konkurs z języka polskiego dla gimnazjalistów

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
Wymiar: 210x290 mm
EAN: 9788389563552
ISBN: 978-83-8956-355-2
Data: 2011-12-02
29.66  38.00  8.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Książka Konkurs z języka polskiego dla gimnazjalistów to opracowanie, które ma pomóc uczniom w przygotowaniu się do tego konkursu. Zawiera rozdziały poświęcone poszczególnym działom gramatyki, jak: fleksja, składnia, fonetyka, słowotwórstwo, słownictwo i stylistyka. Ponadto zamieszczone są w nim wybrane zasady pisowni i interpunkcji oraz dział poświęcony nazwom własnym i poprawności językowej. Każdy z rozdziałów zawiera część teoretyczną, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji problemowych, oraz zestawy zadań konkursowych z odpowiedziami. Należy zaznaczyć, że zadania zostały zaczerpnięte z testów wojewódzkich konkursów z języka polskiego organizowanych przez kuratoria oświaty w ostatnich latach.
Uczeń, korzystając z poradnika, nie tylko skutecznie powtórzy wiadomości, ale również, wykonując zadania konkursowe, utrwali i zweryfikuje swoją wiedzę dzięki zawartym w nim odpowiedziom. Książka jest również doskonałą pomocą dla polonisty - jako kompletne źródło wiedzy i zbiór trudnych zadań konkursowych. Może być z powodzeniem wykorzystywana na zajęciach kół zainteresowań, lekcjach języka polskiego oraz podczas indywidualnej pracy ucznia. Jest to także doskonałe repetytorium z gramatyki języka polskiego, które na pewno przyda się każdemu uczniowi przygotowującemu się zarówno do egzaminu gimnazjalnego jak i maturalnego.
Mając na uwadze jak najlepsze przygotowanie uczniów do konkursu z języka polskiego, polecamy również korzystanie z następujących poradników: Jak to zrozumieć - zawiera wiadomości niezbędne do analizy i interpretacji tekstów literackich oraz ćwiczenia sprawdzające; Jak to napisać - zbiór wskazówek dotyczących redagowania różnych form wypowiedzi wraz z przykładami oraz kryteriami oceniania; Jak to odczytać - powtórka lektur gimnazjalnych.

Podręcznik „Konkurs z języka polskiego dla gimnazjalistów” - oprawa miękka - Wydawca: TUTOR. Cena 29.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]