pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Odlotowa matematyka. Zadania dla najmłodszych olimpijczyków - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów

Dane szczegółowe:
Wydawca: TUTOR
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 207 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788389563699
ISBN: 978-83-8956-369-9
Data: 2015-09-08
34.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis podręcznika:

Książka, którą trzymacie w ręku to "Odlotowa matematyka". Składa się ona z dwóch części. Pierwsza część to zbiór zadań skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych.

Ale nie tylko do nich. Zawarte w nim ciekawe zadania mogą zainteresować także starszą młodzież oraz nauczycieli i rodziców. Umieszczone w nim łamigłówki i żarty matematyczne na pewno będą dobrą umysłową rozrywką, a dla dorosłych także przypomnieniem beztroskich szkolnych lat.

Zadania w części pierwszej ułożone są w zestawy, które mogą być wykorzystywane jako tematy prac klasowych dla zdolniejszych uczniów lub być podstawą do prowadzenia zajęć kółek matematycznych. Kolejna porcja zadań to zabawy z zapałkami i zadania do samodzielnego wykonania - nie podajemy ich rozwiązań. Jesteśmy pewni, że sami je znajdziecie.

Mamy nadzieję, że zabawa matematycznymi zagadkami zachęci Was do dalszych poszukiwań i dociekań, że sięgniecie po kolejne, przygotowane w naszym wydawnictwie, książki matematyczne i zbiory zadań. Matematyka potrafi wciągnąć swoim pięknem i racjonalnością, tworzy ona wiele logicznych i solidnych konstrukcji. Służy do opisu wszystkich zjawisk, z którymi spotykamy się w naszym otoczeniu. Dlatego nosi tytuł królowej nauk.

W drugiej części znajdziecie bogactwo ciekawostek o matematykach i matematyce.

Jest to nauka, która towarzyszy człowiekowi od początków jego historii. Przez kilka tysięcy lat jego wiedza matematyczna osiągnęła trudne do wyobrażenia rozmiary.

Nie ma już matematyka, który objąłby umysłem wszystkie jej dziedziny. Do początku XVII wieku na matematykę składały się: geometria, arytmetyka, algebra i trygonometria. Wiek XVIII to czas rozwoju geometrii analitycznej, rachunku różniczkowego i całkowego, a także rachunku prawdopodobieństwa. Nie wszystkie te działy obejmuje nawet cały program nauczania matematyki w szkole.

Podręcznik „Odlotowa matematyka. Zadania dla najmłodszych olimpijczyków - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów” - oprawa twarda - Wydawca: TUTOR. Cena 34.41 zł. Zapraszamy na zakupy!