pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Angielski w tłumaczeniach. Czasowniki modalne (+ CD mp3)

autor:

Adam Urban

Dane szczegółowe:
Wydawca: Preston Publishing
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 175x240 mm
EAN: 9788366384866
ISBN: 978-83-66384-86-6
Data: 2022-05-12
34.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:


Czasowniki modalne w języku angielskim sprawiają obcokrajowcom, w tym nam, Polakom, wiele problemów w codziennym użyciu. Powodem tych kłopotów jest m.in. szeroki wachlarz znaczeń, jakie potrafią one wyrażać – od zakazów i pozwoleń, poprzez oczekiwania i prawdopodobieństwo, do pewności i chęci zrobienia czegoś lub jej braku.

Język angielski to spójny system, w którym wszystkie elementy układają się w logiczną całość, a czasowniki modalne nie są od tego żadnym wyjątkiem. Przekonaj się, że poszukiwanie ich korzeni może być fascynujące. Dzięki tej książce zbliżysz się do poziomu rodowitego użytkownika języka angielskiego, który już od dziecka intuicyjnie wyczuwa to, czego obcokrajowcy muszą się nauczyć.

Sięgnij po tę książkę, jeśli znasz język na poziomie A2 i wiesz już co nieco o cechach czasowników modalnych. Szczegóły zawarte w każdym rozdziale znacznie wykraczają jednak poza ten poziom, dlatego możesz korzystać z tej książki, nawet jeśli posiadasz już umiejętności najwyższej klasy (C2). Usiądź więc wygodnie w fotelu i przewertuj kilka pierwszych rozdziałów. Gwarantujemy, że w każdym z nich znajdziesz coś nowego i cennego.

W pierwszej części książki omawiamy poszczególne czasowniki modalne we wszystkich podstawowych funkcjach, które posiadają w języku angielskim. Druga część naszej książki omawia trudniesze aspekty użycia czasowników modalnych, czyli wyrażanie różnych stopni pewności/niepewności mówiącego co do prawdziwości omawianych zdarzeń i faktów. Trzecia i ostatnia część to zestawienie wszystkich użyć czasowników modalnych.

Książka zawiera:
● setki ciekawych zdań do przetłumaczenia wraz z odpowiedziami, które ułatwią Ci zapamiętanie nowych konstrukcji zdaniowych i słownictwa,
● kompletny zestaw wskazówek gramatycznych przedstawionych w przystępny sposób,
● szczegółowe omówienie zastosowań wszystkich czasowników modalnych,
● testy, dzięki którym powtórzysz przyswojone informacje,
● kurs audio (MP3), który pomoże Ci utrwalić wiedzę i ułatwi prawidłowe konstruowanie zdań.

Podręcznik „Angielski w tłumaczeniach. Czasowniki modalne (+ CD mp3)” - oprawa Miękka - Wydawca: Preston Publishing. Cena 34.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.