pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Żywienie dziecka. Od narodzin do pierwszego roku

Autor książki:

Anna Wrzochal

Dane szczegółowe:
Wydawca: Astrum
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 258x188 mm
EAN: 9788372779922
ISBN: 978-83-7277-992-2
Data: 2021-02-02
33.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorka Anna Wrzochal w książce ŻYWIENIE DZIECKA.OD NARODZIN DO PIERWSZEGO ROKU zajmuje się zagadnieniem zdrowotności dziecka, jego żywieniem od płodu do pierwszego roku życia.
We wstępie pisze: przeprowadzone badania oraz zestawione statystyki pozwalają śmiało stwierdzić, że styl życia, a przede wszystkim właściwy sposób odżywiania mają ogromny wpływ na długość i jakość życia. Najważniejszym okresem, w którym programowany jest stan naszego zdrowia i życia jest okres płodowy oraz pierwsze lata życia dziecka.
Stwierdzono, że właściwe żywienie w tym okresie ma ogromny wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu, jego rozwój, wzrost, układ odpornościowy oraz zdolności poznawcze.
Jak wykazują współczesne badania, dzieci w Polsce nie są prawidłowo żywione. Z roku na rok sytuacja ta ulega pogorszeniu. Wyniki badań wykazują, że proporcje poszczególnych grup produktów oraz pochodzących z nich składników odżywczych w diecie maluchów były niewłaściwe. Zaobserwowano szereg błędów żywieniowych zbyt mało produktów mlecznych, warzyw i owoców, natomiast zbyt dużo mięsa i przetworów. Nadal w diecie obserwuje się niedobór w wapń i witaminę D, u innych dzieci stwierdzono nadmierne spożycie cukru, a u innych badanych dzieci nadmiar soli. W innych badaniach wskazano również silną zależność między żywieniem we wczesnej fazie rozwoju dziecka, a skłonnością do nadwagi i otyłości oraz rozwoju chorób towarzyszących w życiu dorosłym. indywidualnego podejścia. Zalecenia żywieniowe mogą się zmieniać w zależności od objawów, nietolerancji, alergii i chorób towarzyszących. Książka z pewnością będzie niezwykle pomocna przyszłym rodzicom, a także rodzicom, którym zależy na zdrowiu i szczęściu dziecka.
Wszak zdrowe dziecko, to szczęśliwa rodzina. Szczęśliwa rodzina, to zdrowy i radosny maluszek.

Książka "Żywienie dziecka. Od narodzin do pierwszego roku" - Anna Wrzochal - oprawa miękka - Wydawnictwo Astrum. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2021 r. Cena 33.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.