pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Życie we własnym rytmie. Socjologiczne studium slow life w dobie społecznego przyspieszenia

Autor książki:

Justyna Kramarczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: UNIVERSITAS
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 332 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788324234592
ISBN: 978-83-2423-459-2
Data: 2018-10-04
30.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jaką rolę pełni czas w codzienności jednostki? W jakim stopniu (od)zyskanie poczucia sprawczości w "grze" o czas wpływa na indywidualną tożsamość? Czy trafne są tezy mówiące, że slow life jest prostą odpowiedzią na zintensyfikowane tempo życia? Co tak naprawdę kryje się pod często powtarzanym hasłem "żyj we własnym rytmie"?
Autorka prezentowanej książki podejmuje próbę znalezienia odpowiedzi na te i inne pytania, dając pierwszą na polskim rynku wydawniczym propozycję analitycznego ujęcia zjawiska slow life z perspektywy socjologii czasu. Treść publikacji wpisuje się w liczne rozważania nad wartością czasu we współczesnych społeczeństwach. Stanowi ona nawiązanie do podejmowanych w Polsce - głównie w latach 70. i 80. - socjologicznych badań nad temporalnością, a także do studiów międzynarodowych realizowanych obecnie w ramach nurtu time use studies. Dzięki zastosowaniu zasady kontrastu (przyspieszenie - spowolnienie), przedstawiona analiza obejmuje też zagadnienia związane z funkcjonowaniem imperatywu akceleracyjnego, który nakazuje jednostce podporządkować się regule "robić więcej w tym samym czasie = robić szybciej".

Książka przeznaczona jest dla przedstawicieli szerokiego nurtu nauk społecznych, badaczy i studentów oraz osób zainteresowanych temporalnymi aspektami życia społecznego, w tym metodami badania czasu.

Książka "Życie we własnym rytmie. Socjologiczne studium slow life w dobie społecznego przyspieszenia" - Justyna Kramarczyk - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo UNIVERSITAS. Książka posiada 332 stron i została wydana w 2018 r. Cena 30.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.