pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Edukacja a regionalizm wobec wielokulturowości i globalizacji. Tożsamość...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Edukacja a regionalizm wobec wielokulturowości i globalizacji. Tożsamość społeczna na przykładzie Śląska Opolskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 166 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788373958364
ISBN: 978-83-7395-836-4
Data: 2019-09-11
16.76  16.80  0.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Edukacja a regionalizm wobec wielokulturowości i globalizacji. Tożsamość społeczna na przykładzie Śląska Opolskiego - Tomasz Michalewski - opis książki:

W publikacji zwrócono uwagę na to, czym jest regionalizm, mała ojczyzna, tradycja, tożsamość czy wielokulturowość, nie tylko z teoretycznego punktu widzenia, ale również z myślą o odbiorze studentów. Interesujący bowiem jest ich głos w tym przypadku i świadczyć może o tym, w jakim stopniu dom i szkoła odgrywają w ich życiu rolę w kształtowaniu postaw patriotycznych. W książce dominują dwa zasadnicze pola tematyczne, a są nimi regionalizm i wielokulturowość, które w wielu obszarach korespondują ze sobą. Przedstawiono również biografie ludzi zasłużonych dla polskości Śląska Opolskiego, którzy swoim życiem i dokonaniami potwierdzają tezę pracy, że zakorzenienie w małej ojczyźnie, miłość do regionu, w którym się żyje, z którego dziejami i kulturą jednostka się utożsamia, owocuje na ogół niesłychanie mocnym patriotyzmem, miłością do ojczyzny politycznej, w tym przypadku do Polski.

Adresatem książki są przede wszystkim humaniści, a także studenci kierunków pedagogicznych, w przyszłości nauczyciele, a jednocześnie animatorzy pracy oświatowej i kulturalnej w swoim środowisku. Jednym z ważniejszych obszarów ich działań będzie niewątpliwie współczesny regionalizm. Książka adresowana jest również do pracowników placówek kulturalnych, wydziałów kultury, urzędników miejskich i powiatowych.

Książka „Edukacja a regionalizm wobec wielokulturowości i globalizacji. Tożsamość społeczna na przykładzie Śląska Opolskiego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego.

Książka posiada 166 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Edukacja a regionalizm wobec wielokulturowości i globalizacji. Tożsamość..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polski rok 1919 w podręcznikach - okładka książki
Polski rok 1919 w podręcznikach do nauczania historii... Adam Suchoński, Barbara Kubis, Anna Gołębiowska, Marek Białokur
Produkty podobne:
Socjalizacja i kształtowanie się - okładka książki
Socjalizacja i kształtowanie się tożsamości. Problemy... Tadeusz Lewowicki, Barbara Grabowska, Aniela Różańska (red.)