pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zmagania o pojednanie
Tytuł książki:

Zmagania o pojednanie

Autor książki:

Urszula Pękala, Irene Dingel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184 s.
Wymiar: 250x176 mm
EAN: 9788380173217
ISBN: 978-83-8017-321-7
Data: 2021-04-01
25.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W procesie pojednania polsko-niemieckiego po II wojnie światowej przeplata się religia i polityka. Interdyscyplinarna analiza pojednania przy zastosowaniu wielostronnego podejścia metodologicznego pokazuje, że jest ono procesem dynamicznym i wielowymiarowym. Jednocześnie staje się widoczne, że pojednanie dokonuje się w konkretnych warunkach politycznych, społecznych i historycznych, dlatego nie da się wypracować jednego modelu pojednania o zastosowaniu uniwersalnym.
Publikacja ten przyczynia się do zrozumienia przyczyn napięcia między już dokonanym pojednaniem polsko-niemieckim a tymi jego elementami, które wciąż jeszcze wymagają dopełnienia, oraz naświetla wyzwania i przeszkody związane z pojednaniem w kontekście politycznym w ogólności.
Publikacja prezentuje wyniki pracy badawczej interdyscyplinarnego niemiecko-polskiego projektu, w którym wzięło udział ośmioro naukowców, przez dwa lata analizujących wspólnie interakcje czynników religijnych i politycznych w procesie pojednania między Niemcami i Polakami po 1945 roku. Do rąk polskich czytelników trafia tłumaczenie pierwotnej niemieckojęzycznej edycji tomu, która ukazała się w roku 2018 nakładem wydawnictwa Vandenhoeck & Ruprecht.

Książka "Zmagania o pojednanie" - Urszula Pękala, Irene Dingel - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Potępić UPA! - okładka książki

Potępić UPA!

Wiktor Poliszczuk
Pogranicze polsko-niemieckie po - okładka książki

Pogranicze polsko-niemieckie po 2004 roku. Nowa...

Jarosław Jańczak, Magdalena Musiał-Karg (red.)