pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Polityka historyczna w Polsce i Niemczech po roku 1989 w wystąpieniach...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Polityka historyczna w Polsce i Niemczech po roku 1989 w wystąpieniach publicznych oraz publikacjach polityków polskich i niemieckich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 701 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788363434274
ISBN: 978-83-6343-427-4
Data: 2014-09-10
34.72  50.00  15.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Polityka historyczna w Polsce i Niemczech po roku 1989 w wystąpieniach publicznych oraz publikacjach polityków polskich i niemieckich - Joanna Andrychowicz-Skrzeba - opis książki:

Praca przygotowana przez Joannę Andrychowicz imponuje dojrzałym warsztatem naukowym i dogłębnym oczytaniem w źródłach, zarówno podmiotowych, jak i przedmiotowych. A przecież analiza niedawnych wydarzeń politycznych nigdy nie jest łatwa, gdyż brak koniecznego dystansu czasowego mocno niekiedy utrudnia ocenę politologiczną. Jednak rozprawa niniejsza jest przykładem, jak bezstronny, doskonale operujący wiedzą historyczną i politologiczną badacz jest w stanie przedłożyć pełnowartościową analizę zagadnienia. prof. Krzysztof A. Kuczyński Rozprawa Joanny Andrychowicz jest pod kilkoma względami bardzo interesująca. Po pierwsze dotyczy przestrzeni badawczej, która sięga naszych czasów i w stosunku do której nie ma jeszcze odpowiedniego dystansu. Po drugie nie mieści się w tradycyjnym kanonie literatury, zdecydowanie wybiega poza niego, a w każdym razie nie mieści się w tradycyjnej genologii, która nie uznaje za literaturę tekstów innych niż literackie, przy całej złożoności samego pojęcia literackości. Chodzi tu o teksty stanowiące absorbcję zachodzących przeobrażeń społeczno-polityczno-kulturowych na przełomie XX i XXI wieku w Polsce i Niemczech. Po trzecie niezwykłość pracy polega na jej nowatorstwie, jest ona bodajże pierwszą tak obszerną i dokładną monografią dotyczącą obecnych w dyskursie publicznym w Polsce i Niemczech pojęć polityka historyczna (Geschichtspolitik) oraz polityka wobec przeszłości (Vergangenheitspolitik). prof. Lech Kolago

Książka „Polityka historyczna w Polsce i Niemczech po roku 1989 w wystąpieniach publicznych oraz publikacjach polityków polskich i niemieckich” - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe.

Książka posiada 701 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polityka historyczna w Polsce i Niemczech po roku 1989 w wystąpieniach..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Dwie epoki. O celach w polskiej - okładka książki
Dwie epoki. O celach w polskiej polityce zagranicznej.... Andrzej Friszke, Marek Kornat, Ryszard Stemplowski