pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Możesz wychowywać
Możesz wychowywać 20.28 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Miej odwagę kochać
Miej odwagę kochać 28.55 zł pozycja dostępna!
książka:

Zdrowe grzechy. O tym jak sobie odpuścić i nie mieć wyrzutów sumienia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788375543292
ISBN: 978-83-7554-329-2
Data: 2011-09-07
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Zdrowe grzechy. O tym jak sobie odpuścić i nie mieć wyrzutów sumienia - Robert Ornstein, David Sobel - opis książki:

Jak poprzez przyjemność zbudować długie i szczęśliwe życie Książka przedstawia niezwykłą metodę leczniczą, która obniża ryzyko chorób serca, wzmacnia układ odpornościowy, pomaga w depresji i uśmierza ból, a jej jedynym efektem ubocznym jest dobre samopoczucie. Jest bezpieczna, tania i dostępna w każdej chwili. Nie chodzi o żaden cudowny lek; wszystkie te korzyści możemy uzyskać po prostu dzięki przeżywaniu przyjemności. A receptę na przyjemność można wykupić w wewnętrznej aptece, mieszczącej się w ludzkim mózgu.
Psycholog Robert Ornstein i praktykujący lekarz David Sobel przytaczają najnowsze dowody naukowe, że przyjemne przeżycia – od sauny po sjestę, od czekoladek po działalność dobroczynną – oraz pozytywne, optymistyczne nastawienie, nie tylko cieszą, ale sprzyjają zdrowiu.
Książka Healthy, Pleasures, którą Paul Ehrlich nazwał lekturą "błyskotliwą, wyzwalającą i odmieniającą”, pokazuje, jak na fundamencie przyjemności można zbudować długie i szczęśliwe życie.
"Podkreślając znaczenie miłych wrażeń zamiast umartwiania się, Ornstein i Sobel zachęcają, żebyśmy spojrzeli na podstawowe aspekty ludzkiej egzystencji – jak jedzenie, picie, odpoczynek, praca, a także wschody i zachody słońca – w nowym, pokrzepiającym świetle.” – Los Angeles Times Book Review "Książka, która może odmienić nasze myślenie o zdrowiu i zachowaniu” – Joel Gurin, redaktor naczelny American Health Robert Ornstein, Ph. D. psycholog, neurofizjolog, pisarz. David Sobel, M.D. regionalny dyrektor ds. medycyny prewencyjnej w największym na świecie konsorcjum medycznym Kaiser Permanente. Razem napisali The Psychology of Consciousness, która na świecie sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, oraz The Healing Brain.

Książka „Zdrowe grzechy. O tym jak sobie odpuścić i nie mieć wyrzutów sumienia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarna Owca.

Książka posiada 336 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zdrowe grzechy. O tym jak sobie odpuścić i nie mieć wyrzutów sumienia"
Robert Ornstein, David Sobel - autor m.in.: