pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Możesz wychowywać
Tytuł książki:

Możesz wychowywać

Autor książki:

Stanisław Sławiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jerozolima
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788389282767
Data: 2019-12-19
Obniżka! 18.86  27.30  8.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka Możesz wychowywać to zielone światło dla rodziców i nauczycieli, którzy niejednokrotnie czują się bezradni w swoich wychowawczych działaniach (wahają się pomiędzy partnerskim a tradycyjnym modelem wychowania albo - co gorsza - już sobie odpuścili i unikają kontaktów z dzieckiem, by nie przeżywać frustracji).

Autor (pedagog, ale przede wszystkim ojciec i dziadek) mówi o istocie i celu wychowania, o partnerstwie i władzy rodzicielskiej, o roli kar i nagród?, a także o momencie, w którym powinny kończyć się kompetencje decyzyjne rodziców - wyjaśnia, wspiera i zachęca do podjęcia wychowawczej misji, która może być dobra i owocna, a co najważniejsze, jest dla każdego w zasięgu jego możliwości.

W realnym życiu istotą naszych działań wychowawczych jest pobudzanie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka poprzez decydowanie (co ma robić, co może, czego mu nie wolno) oraz bycie z nim w dialogu (słuchanie go oraz objaśnianie - co, jak i dlaczego?). Dzięki władzy wychowawczej dziecko ma wyznaczane granice i jest mobilizowane do działania (pozbieraj klocki, odrabiaj lekcje, zaopiekuj się siostrą), a poprzez dialog z dorosłym pogłębia swoje rozumienie świata, w którym żyje.

Książka "Możesz wychowywać" - Stanisław Sławiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Jerozolima. Książka posiada 186 stron i została wydana w 2019 r. Cena 18.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Stanisław Sławiński - autor m.in.:
Produkty podobne:
Być rodzicem - inspiracje wychowawcze - okładka książki

Być rodzicem - inspiracje wychowawcze

Patrycja Filak, Amadeusz Ley