pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Zarządzanie wartością i wycena marki. Jak marka buduje wartość przedsiębiorstwa
książka:

Zarządzanie wartością i wycena marki. Jak marka buduje wartość przedsiębiorstwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381022958
ISBN: 978-83-8102-295-8
Data: 2019-11-06
51.71  65.00  13.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zarządzanie wartością i wycena marki. Jak marka buduje wartość przedsiębiorstwa - Grzegorz Urbanek - opis książki:

Monografia stanowi naukowe opracowanie, będące zwieńczeniem badań Autora nad rolą marki jako czynnika determinującego wartość przedsiębiorstwa. Przedstawia nieprezentowane wcześniej w polskiej literaturze przedmiotu uporządkowane, interdyscyplinarne i kompleksowe podejście do roli marki w tworzeniu wartości przedsiębiorstwa. Unikatowość zaprezentowanego w książce podejścia wynika z tego, że w przeciwieństwie do większości publikacji książkowych z obszaru brandingu, które koncentrują się na odpowiedzi na pytanie: "Jak zbudować markę?", niniejsza monografia koncentruje się na odpowiedzi na pytanie: "W jaki sposób marka buduje wartość przedsiębiorstwa i jak ją można wycenić?".

Marka stanowi złożoną i wielowymiarową koncepcję, której pełne zrozumienie oraz wykorzystanie na rzecz efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem wymaga wiedzy i kompetencji z różnych obszarów, m.in.: ekonomii, marketingu, zarządzania strategicznego, rachunkowości, finansów i prawa.

Prezentowana monografia przedstawia markę z punktu widzenia jej roli w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem pełnionych przez nią różnych funkcji komercyjnych i społecznych. Lektura książki przynosi odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
- Jaka jest istota marki i co się na nią składa?
- Jak marka postrzegana jest z perspektywy marketingowej, sprawozdawczej, finansowej, prawnej i strategicznej przedsiębiorstwa?
- Jak można wycenić markę i jak rozumieć wynik wyceny w kontekście jej celów?
- Jak ustalić właściwą stawkę licencyjną dla marki?
- Jak będzie ewoluowała rola i znaczenie marek w przyszłości?
Książka prezentuje unikatowe spojrzenie na markę oczami właściciela firmy, akcjonariuszy oraz top managementu, którzy chcą przede wszystkim zrozumieć relację wykreowanego kapitału marki z wartością przedsiębiorstwa, a także umieć określić wartość finansową marki. Jest to zatem pozycja przede wszystkim dla osób pracujących w finansach, a także dla właścicieli przedsiębiorstw czy przedstawicieli najwyższych szczebli zarządzania. Po tę książkę mogą też sięgnąć osoby pracujące w marketingu, aby uświadomić sobie konsekwencje budowania silnej marki dla wzrostu wartości przedsiębiorstwa. Osoby, które na co dzień nie zajmują się tymi zagadnieniami, również znajdą w książce wiele wątków wyjaśniających mechanizm oddziaływania marki, co pomoże im lepiej odnaleźć się w świecie, w którym marki są wszechobecne i wpływają wielokierunkowo na ich życie.

Książka „Zarządzanie wartością i wycena marki. Jak marka buduje wartość przedsiębiorstwa” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarządzanie wartością i wycena marki. Jak marka buduje wartość przedsiębiorstwa"
Produkty podobne:
Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa - okładka książki
Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa Katarzyna Prędkiewicz, Robert Golej
Zarządzanie silną marką - okładka książki
Zarządzanie silną marką Marzanna K. Witek-Hajduk (red.)