pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zarządzanie procesem integracji i modernizacja Unii Europejskiej....
Książki »
Tytuł książki:

Zarządzanie procesem integracji i modernizacja Unii Europejskiej. Seria: Unia Europejska we współczesnym świecie nr 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 356 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788364091049
ISBN: 978-83-64091-04-9
Data: 2013-08-01
29.93  30.00  0.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zarządzanie procesem integracji i modernizacja Unii Europejskiej. Seria: Unia Europejska we współczesnym świecie nr 1 - opis książki:

Kryzys gospodarczy i jego skutki, odczuwalne zarówno w skali regionalnej, jak i globalnej, zmusiły gremia zarządzające Unią Europejskš do podjęcia różnego rodzaju działań na rzecz przywrócenia efektywności rynku wewnętrznego i stabilności politycznej. Prace badawcze nad zarządzaniem kryzysem i modernizacjš Unii wskazują na dwie logiki integracji europejskiej: logikę kryzysu oraz logikę Traktatu z Lizbony. Do opisywania wpływu kryzysu na integrację europejską można zastosować wiele teorii, a na jego konsekwencje spojrzeć z odmiennych perspektyw, takich jak prawnicza, ekonomiczna czy socjologiczna.

Unię Europejską słusznie uznaje się za szczególny przykład organizacji międzynarodowej, której państwa członkowskie podejmują wpółpracę o charakterze ponadnarodowym, ale jednym ze skutków kryzysu jest przewartościowanie zasad tej współpracy. Z całą pewnością można zatem uznać kryzys za katalizator wcześniej składanych propozycji reform unujnego systemu instytucjonalnego, decyzyjnego, prawnego oraz koordynacji i zarządzania rynkiem wewnętrznym. Tym samym coraz istotniejsze stają się badania nad rolą i miejscem Unii Europejskiej w regionie i na świecie.

<br>
Autorzy analizują zarządzanie procesem integracji europejskiej oraz modernizacji Unii Europejskiej w dobie kryzysu i kształtowania się nowego ładu międzynarodowego. Przedstawiają też szanse i zagrożenia dla Unii Europejskiej, które niesie nowy porządek globalny.

Książka "Zarządzanie procesem integracji i modernizacja Unii Europejskiej. Seria: Unia Europejska we współczesnym świecie nr 1" - Józef M. Fiszer, Mikołaj J. Tomaszyk (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN. Książka posiada 356 stron i została wydana w 2013 r. Cena 29.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]