pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Zarządzanie gospodarcze w strefie euro
książka:

Zarządzanie gospodarcze w strefie euro

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 210 s.
EAN: 9788379303281
ISBN: 9788379303281
Data: 2014-12-04
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Zarządzanie gospodarcze w strefie euro - opis wydawcy:

W wyniku doświadczeń globalnego kryzysu finansowego oraz kryzysu w strefie euro, w latach 2011 2013 w Unii Europejskiej dokonano istotnych korekt w mechanizmach zarządzania gospodarczego. W znacznym stopniu zmieniły one dotychczasową architekturę instytucjonalną obszaru wspólnej waluty. Autorzy tej książki nie skupili się na dyskrecjonalnej reakcja Unii Europejskiej w postaci działań ratunkowych, ale właśnie na względnie trwałej korekcie w zasad funkcjonowania strefy euro.

W książce omówiono nowe zasady zarządzania gospodarczego w strefie euro na tle doświadczeń kryzysu w krajach peryferyjnych strefy euro. Przedstawiono najważniejsze luki przedkryzysowego zarządzania gospodarczego w strefie euro w kontekście przyczyn i mechanizmów kryzysu. Opisane zostały również reguły mające zapewnić równowagę fiskalną i makroekonomiczną, unię bankową, nowe instrumenty zarządzania kryzysowego, działania podejmowane na rzecz poprawy warunków wzrostu gospodarczego i konkurencyjności gospodarki oraz zasady koordynacji polityk gospodarczych, zwłaszcza semestr europejski.

Publikacja kierowana jest do pracowników naukowych uczelni wyższych, studentów kierunków: ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze, stosunki międzynarodowe, europeistyka czy finanse. Zainteresuje także dziennikarzy i inne osoby uczestniczące w debacie publicznej dotyczącej UE, strefy euro oraz ewentualnego przyjęcia euro przez Polskę.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019 roku.