pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zapobieganie i zarządzanie kryzysem finansowym

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375564778
ISBN: 978-83-7556-477-8
Data: 2012-07-26
36.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Głównym celem niniejszej publikacji jest identyfikacja przyczyn rosnącego ryzyka systemowego oraz ocena działań podejmowanych w skali międzynarodowej, aby to ryzyko minimalizować, a w konsekwencji zapobiegać kryzysom finansowym lub ograniczać ich skutki.

Szczególna uwaga została poświęcona następującym kwestiom: - inicjatywom podejmowanym przez G20 w celu zapobiegania, rozprzestrzeniania się i łagodzenia skutków kryzysów finansowych, - przedstawieniu przedsięwzięć umożliwiających minimalizację zagrożeń związanych z funkcjonowaniem wielkich i systemowo ważnych instytucji finansowych, - znaczeniu systemów wczesnego ostrzegania w przeciwdziałaniu występowania kryzysów finansowych, - roli rekomendacji Komitetu Bazylejskiego (Bazylea III) w zapobieganiu i minimalizowaniu skutków kryzysów finansowych, - działalności Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) przyczyniającej się do ograniczenia skutków kryzysu i poprawy stabilności na rynkach finansowych, - ewolucji podejścia do zarządzania kryzysem finansowym w UE i Eurosystemie, - przedstawienia roli Europejskiego Banku Centralnego w zapobieganiu i łagodzeniu skutków kryzysów finansowych.

Książka "Zapobieganie i zarządzanie kryzysem finansowym" - Joanna Żabińska, Krystyna Mitręga-Niestrój, Blandyna Puszer - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2012 r. Cena 36.75 zł. Zapraszamy na zakupy!