pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zaradnik terapeutyczny. Jak pracować z seniorami w domu pomocy społecznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 203 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376416809
ISBN: 978-83-7641-680-9
Data: 2012-08-21
39.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zaradnik terapeutyczny. Jak pracować z seniorami w domu pomocy społecznej został napisany, aby zaradzić różnym trudnym sytuacjom, które mogą pojawić się w pracy terapeuty oraz, gdy te już się pojawią, pomóc je rozwiązywać. Prezentowana publikacja ma zatem na celu wsparcie osób pracujących (lub chcących pracować) z osobami starszymi poprzez zaprezentowanie form aktywizacji seniorów z różnymi niepełnosprawnościami.

Jest to swoiste vademecum, do którego można sięgnąć, gdy znajdziemy się na takim etapie pracy, że wydaje się, że nic nowego już nie wymyślimy. Szczególnie gdy pracujemy z osobami ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, czasami trudno jest znaleźć taki rodzaj terapii, który będzie dostosowany do możliwości uczestnika, ale również będzie odpowiadał jego zainteresowaniom, da mu chwilę wytchnienia, odpoczynku i może zapomnienia o swoich dolegliwościach, o tym, że dawno nikt go nie odwiedził, że współmieszkaniec nie pozwala otworzyć okna itp. Dla osób, które dopiero przygotowują się do tej trudnej i odpowiedzialnej pracy, lektura Zaradnika będzie okazją do zapoznania się z jej specyfiką i przygotowania się na to, czego (i kogo) można się spodziewać. Dzięki temu terapeuci czy opiekunowie poznają zasady pracy z osobami starszymi i będą mogli już na wstępie swojej pracy wypracować sobie optymalne do niej podejście. Autorki przygotowały Zaradnik nie tylko na bazie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim na podstawie kilkuletnich doświadczeń w pracy z seniorami w domu pomocy społecznej.

Książka "Zaradnik terapeutyczny. Jak pracować z seniorami w domu pomocy społecznej" - Małgorzata Brzezińska, Małgorzata Graczkowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 203 stron i została wydana w 2012 r. Cena 39.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.