pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zagadnienie empirycznych podstaw etyki. Studium krytyczne metaetyki posthume`owskiej

Autor książki:

Marcin Pietrzak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788373954946
ISBN: 978-83-7395-494-6
Data: 2012-12-19
11.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor pracy stara się odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Po pierwsze: dlaczego filozofia nowożytnego empiryzmu nie była w stanie zbudować spójnej koncepcji etyki opartej na doświadczeniu Po drugie: na czym mogłaby polegać rola doświadczenia w budowaniu etyki W niniejszej książce znajdzie czytelnik próbę odpowiedzi na powyższe pytania. Odpowiedź ta jest dwuczęściowa. Z jednej strony dokonana zostaje analiza treści empirystycznych koncepcji etyki, poczynając od Hume’owskiego antyracjonalizmu, aż do stanowisk emotywistycznych zajmowanych prze empirystów współtworzących tzw. trzeci pozytywizm. Z drugiej strony autor podejmuje próbę wskazania na możliwość zbudowania spójnej koncepcji etyki opartej na doświadczeniu, a posiłkuje się przy tym koncepcjami Tadeusza Czeżowskiego, Ludwiga Wittgensteina, Johna Deweya i Hilarego Putnama.

Praca jest adresowana do filozofów i studentów filozofii, którzy interesują się zagadnieniami fundamentów etyki oraz historii etyki i metaetyki XX-wiecznej.

Książka "Zagadnienie empirycznych podstaw etyki. Studium krytyczne metaetyki posthume`owskiej" - Marcin Pietrzak - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 178 stron i została wydana w 2012 r. Cena 11.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.