pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hegel w Hiszpanii. Od szkoły sewilskiej do szkoły madryckiej

Autor książki:

Dorota Leszczyna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1 s.
Wymiar: . mm
EAN: 9788365031631
ISBN: 978-83-65031-63-1
Data: 2017-01-30
40.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorka opisuje przyczyny, jak i znamiona obecności Hegla w hiszpańskiej kulturze od drugiej połowy XIX aż do końca pierwszej połowy XX wieku, rozpoczynając od szkoły sewilskiej a kończąc na szkole madryckiej.

W niniejszych rozważaniach spróbuję odpowiedzieć na szereg pytań związanych z fenomenem wpływu Heglowskiej filozofii. Będę starała się przedstawić czynniki, dzięki którym wciąż jeszcze badamy i zachowujemy ją w naszej naukowej pamięci. (…) Swoje refleksje nad zjawiskiem oddziaływania Hegla oprę bezpośrednio na analizie hiszpańskiej recepcji podstaw jego systemu. Będę się starała wskazać zarówno przyczyny, jak i znamiona jego obecności w hiszpańskiej kulturze od drugiej połowy XIX aż do końca pierwszej połowy XX wieku, rozpoczynając od szkoły sewilskiej a kończąc na szkole madryckiej. Na przestrzeni przeszło stu lat dochodzi tam bowiem do silnego oddziaływania filozofii Hegla na życie intelektualne i społeczno-polityczne. Twórczy nurt heglizmu na trwałe zadomawia się w hiszpańskiej filozofii. Wyznacza tam podstawowe kierunki kształtowania się dyskursu filozoficznego. Nadto przyczynia się do unowocześnienia struktur państwowych i prawnych.

(fragment Wstępu)

Książka "Hegel w Hiszpanii. Od szkoły sewilskiej do szkoły madryckiej" - Dorota Leszczyna - oprawa miękka - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2017 r. Cena 40.90 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.