pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Zabawy i gry ruchowe aktywizujące mięśnie tułowia. Scenariusze zajęć...
książka:

Zabawy i gry ruchowe aktywizujące mięśnie tułowia. Scenariusze zajęć dla nauczycieli wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
EAN: 9788380851351
ISBN: 978-83-8085-135-1
Data: 2016-10-10
41.49  46.00  4.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Zabawy i gry ruchowe aktywizujące mięśnie tułowia. Scenariusze zajęć dla nauczycieli wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej - Piotr Winczewski - opis książki:

Jest to książka jakiej obecnie brakuje na rynku, prezentuje bowiem sposób korygowania wad postawy ciała u kilkulatków. Wszelkie zajęcia usprawniania ruchowego dla paroletnich dzieci należy wszakże prowadzić w oparciu o gry i zabawy. Tymczasem dostępne publikacje zawierają jedynie ćwiczenia ścisłe. Owszem, czasem nadaje się im nazwy, aby upodobnić je do zabaw, ale nie wyposaża się ich w fabuły. Autor jednak nie skonstruował nowej metody prowadzenia zajęć. Wręcz przeciwnie - zastosował się jedynie do kanonów metodyki określających to, jak należy prowadzić zajęcia ruchowe dla kilkulatków. Dlatego właśnie każde z ćwiczeń wyposażył w fabułę. Wyeksponował w niej narrację wprowadzającą dziecko do realizowania zadania ruchowego i pogadankę końcową stanowiącą jego zwieńczenie.

Książkę przygotowano z myślą o studentach fizjoterapii, wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, którzy zamierzają w przyszłości prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne adresowane do dzieci. Może być ona także przydatna praktykom wykonującym już ten zawód, którzy znajdą w nim przypomnienie i odzwierciedlenie uznanych zasad usprawniania ruchowego kilkulatków. Zaprezentowane w książce pomysły mogą także wykorzystać rodzice w trakcie domowych ćwiczeń z własnymi dziećmi.

Książka „Zabawy i gry ruchowe aktywizujące mięśnie tułowia. Scenariusze zajęć dla nauczycieli wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin.

Książka posiada 198 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zabawy i gry ruchowe aktywizujące mięśnie tułowia. Scenariusze zajęć..."
Piotr Winczewski - autor m.in.:
Całkiem nowe zabawy paluszkowe. - okładka książki
Całkiem nowe zabawy paluszkowe. Usprawnianie dłoni... Aneta Winczewska, Piotr Winczewski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Dzieci i młodzież w procesie kształtowania - okładka książki
Dzieci i młodzież w procesie kształtowania postaw... Tadeusz Lewowicki, Jolanta Suchodolska