pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Scenariusze zajęć i zabaw. dla wychowawców, pedagogów, animatorów kultury i rodziców

Autor książki:

Agnieszka Kozdroń

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788379303922
ISBN: 978-83-7930-392-2
Data: 2014-06-25
42.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rozwój przez zabawę, to główne przesłanie książki zawierającej praktyczne scenariusze organizowania czasu wolnego dzieciom i młodzieży w sposób bezpieczny i atrakcyjny zarazem. Zabawa wpływa na rozwój inteligencji wielorakich, kształtuje kompetencje społeczne, wzmacnia poczucie własnej wartości, pomaga w zarządzaniu emocjami, wyposażając dziecko w umiejętności niezbędne do tego, by w dorosłym życiu mogło podjąć z sukcesem określone społeczne role.

Książka zawiera scenariusze zabaw, propozycje gier i projektów, które z założenia mają zabezpieczać potrzeby rozwojowe dzieci i młodzieży, nadając oddziaływaniom pedagogicznym i rodzicielskim głębszy wymiar w aspektach: - kształtowania kompetencji komunikacyjnych, - kształtowania kompetencji społecznych, - budowania poczucia własnej wartości, - rozwijania potencjału jednostek, - umiejętnego zarządzania emocjami.

Celem zabaw przedstawionych w książce jest ukształtowanie jednostki stabilnej emocjonalnie, świadomej własnych zasobów, o wysokim poczuciu własnej wartości, otwartej na społeczne życie, z poczuciem współodpowiedzialności za tworzenie społecznej rzeczywistości, która ukierunkowana przez pedagogizację dorosłych świadomie w życiu zarządzać będzie swoim wszechstronnym rozwojem.

Dzieci i młodzież uczestnicząc w proponowanych zabawach, grach i projektach wzmocnią obszary związane z: - rozwojem intelektualnym, - rozwojem fizycznym, - rozwojem społecznym, - rozwojem emocjonalnym.

Książka "Scenariusze zajęć i zabaw. dla wychowawców, pedagogów, animatorów kultury i rodziców" - Agnieszka Kozdroń - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2014 r. Cena 42.07 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.