pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wycena przedsiębiorstw dystresywnych Teoria i praktyka

Autor książki:

Błażej Prusak

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381025812
ISBN: 978-83-8102-581-2
Data: 2022-03-21
46.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wycena przedsiębiorstw stanowi jedno z ważniejszych zagadnień podejmowanych w ramach obszaru zarządzania finansami przedsiębiorstw. Wśród grupy przedsiębiorstw, które wymagają specjalnego podejścia do wyceny, są jednostki znajdujące się w złej kondycji finansowej bądź też zagrożone upadłością. W książce takie podmioty nazwano mianem przedsiębiorstw dystresywnych.

Niniejsza monografia to pierwsza na polskim rynku wydawniczym zwarta publikacja, która omawia zagadnienia wyceny tej specyficznej grupy jednostek gospodarczych.

Wśród zaprezentowanych zagadnień:
- uwarunkowania ekonomiczne i prawne funkcjonowania przedsiębiorstw dystresywnych,
- uniwersalne metody i zasady wyceny przedsiębiorstw,
- ważność narracji w opracowaniu wyceny przedsiębiorstw,
- istota i cele wyceny przedsiębiorstw dystresywnych,
- wartość przedsiębiorstw dystresywnych,
- specyfika, metody i przebieg wyceny przedsiębiorstw dystresywnych,
- analiza ryzyka w procesie wyceny przedsiębiorstw.

Monografia skierowana jest do osób posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu finansów przedsiębiorstw i matematyki finansowej. Wiedza w niej zawarta posłuży szerokiemu gronu odbiorców, w tym m.in.: analitykom finansowym, doradcom restrukturyzacyjnym, sędziom zajmującym się sprawami upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz studentom kierunków ekonomicznych. Wartość dodaną publikacji stanowią liczne przykłady, które pozwalają lepiej zrozumieć Czytelnikom zasady wyceny przedsiębiorstw dystresywnych i jednocześnie mają charakter aplikacyjny.

Książka "Wycena przedsiębiorstw dystresywnych Teoria i praktyka" - Błażej Prusak - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2022 r. Cena 46.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.