pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Upadłości przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji

Autor książki:

Tomasz Korol, Błażej Prusak

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381021814
ISBN: 978-83-8102-181-4
Data: 2022-04-01
46.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Skala oraz negatywne skutki gospodarcze i społeczne zjawiska upadłości skłaniają do wnikliwej analizy jego przyczyn i mechanizmów oraz zmuszają do podejmowania z odpowiednim wyprzedzeniem działań zapobiegawczych. Precyzyjna analiza upadłości stała się kluczowym zagadnieniem we współczesnych warunkach prowadzenia działalności. Niniejsza pozycja jako pierwsza na polskim rynku prezentuje aspekty prognozowania upadłości polskich przedsiębiorstw na przestrzeni ostatnich 10 lat, koncentrując swoją uwagę na doborze metod, ich modyfikacji, doborze odpowiedniej próby uczącej i testującej, identyfikacji kluczowych wskaźników oraz testowaniu skuteczności proponowanych metod z uwzględnieniem różnych wersji modeli.

Analiza tematu została przeprowadzona na postawie trzech nurtów rozważań:
- teoretycznego, opartego na najnowszej literaturze z zakresu omawianego problemu;
- metodycznego, prezentowanego w postaci modelu dyskryminacyjnego i sztucznych sieci neuronowych;
- aplikacyjnego, wyrażającego się próbą wdrożenia modelu w warunkach polskich.

Ważnym walorem książki jest jej interdyscyplinarność przejawiająca się umiejętnym łączeniem wiedzy Autorów z zakresu przedmiotów ilościowych, takich jak informatyka, statystyka i ekonometria z wiedzą z zakresu prawa i analizy finansowej.

Książka "Upadłości przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji" - Tomasz Korol, Błażej Prusak - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2022 r. Cena 46.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.