pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rynek finansowy i jego mechanizmy. Podstawy teorii i praktyki. Seria: Inwestycje

Autor książki:

Wiesław Dębski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 680 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301179960
ISBN: 978-83-0117-996-0
Data: 2014-09-10
86.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kompleksowe kompendium wiedzy z zakresu nowoczesnych finansów. Uwzględnia najnowsze osiągnięcia zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki. Zaprezentowano w nim wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe rynku pieniężnego i kapitałowego, a także wycenę akcji, obligacji, instrumentów pochodnych wraz z przykładami ich wykorzystania w strategiach inwestycyjnych oraz analizę portfelową i zarządzanie portfelem inwestycji finansowych.. Opisano również sposób funkcjonowania giełdy, ustalania kursów giełdowych, organizowania emisji oraz możliwości jej plasowania. Liczne przykłady liczbowe i ilustracje ułatwiają zrozumienie teorii i pozwalają zastosować ją do rozwiązywania problemów praktycznych.

Publikacja adresowana jest przede wszystkim do: -studentów wydziałów ekonomicznych, -szerokiego grona osób pracujących w biurach maklerskich, -analityków papierów wartościowych, -osób zarządzających finansami przedsiębiorstw, -inwestorów giełdowych, -doradców finansowych.

W nowym wydaniu uwzględniono najnowsze informacje na temat rozwoju i zmian organizacyjno-prawnych rynku kapitałowego oraz uaktualniono dane statystyczne. W książce znalazły się także nowe treści dotyczące ryzyka inwestycyjnego, roli giełdy w gospodarce, funduszy venture capital, funduszy hedgingowych i pogodowych instrumentów pochodnych oraz nowy rozdział o zarządzaniu portfelem inwestycji finansowych, w tym strategii inwestycyjnych.

Książka "Rynek finansowy i jego mechanizmy. Podstawy teorii i praktyki. Seria: Inwestycje" - Wiesław Dębski - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 680 stron i została wydana w 2014 r. Cena 86.89 zł. Zapraszamy na zakupy!