pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Współczesne problemy resocjalizacji pedagogika

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 542 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788382940763
ISBN: 978-83-8294-076-3
Data: 2022-10-04
75.62  106.00  30.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wokół polskiego systemu profilaktyki społecznej i resocjalizacji narosło wiele mitów, nieporozumień i przekłamań. Narosło też wiele emocji. Źródłem większości z nich są medialnie rozpowszechniane poglądy osób nie mających ani wiedzy ani kompetencji w opisywanym przedmiocie, a wypowiadających się z głębokim przekonaniem własnych i jedynych racji.

Należą do nich zarówno politycy jak i różnego rodzaju „specjaliści od wszystkiego”, pochodzący często ze środowiska akademickiego, a głoszący często poglądy oparte na jednostkowych wydarzeniach społecznych i chcący się wkupić w łaskę decydentów, nie mówiąc już o medialnych celebrytach i innych „wieszczach” narodowych.

To właśnie przez medialne wypowiedzi wspomnianych „specjalistów” ukształtowane zostały poglądy zwykłych „zjadaczy chleba”, obrócone w społeczne emocje. Owe, najczęściej negatywne emocje stają się ostatnio niestety coraz częściej politycznym pretekstem do tworzenia rozwiązań formalnoprawnych regulujących sferę działalności resocjalizacyjnej.

Można nawet odnieść wrażenie, że niektóre media sprzyjające władzy, celowo prowadzą politykę medialną, która ma za zadanie stymulowanie kierunku zaostrzania kar i wykluczania osób podlegających penalizacji.

Książka "Współczesne problemy resocjalizacji pedagogika" - Wiesław Ambrozik,Marek Konopczyński - oprawa Miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 542 stron i została wydana w 2022 r. Cena 75.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]