pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji
Tytuł książki:

Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji

Autor książki:

Tomasz Korol, Błażej Prusak

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381021791
ISBN: 978-83-8102-179-1
Data: 2018-12-17
48.77  55.00  6.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

... Problematyka stanowiąca przedmiot rozważań zawartych w tej książce jest niezwykle aktualna i bardzo trudna, a jej znaczenie będzie systematycznie rosło w warunkach gospodarki rynkowej i stale wzrastającej konkurencji. Autorzy zajęli się w pracy modelowaniem prognozowania upadłości polskich przedsiębiorstw na przestrzeni ostatnich 10 lat, koncentrując swoją uwagę na doborze metod, ich modyfikacji, do borze odpowiedniej próby uczącej i testującej, identyfikacji kluczowych wskaźników oraz testowaniu skuteczności proponowanych metod z uwzględnieniem różnych wersji modeli. (...) W książce można wskazać trzy nurty rozważań:
- teoretyczny, oparty na najnowszej literaturze z zakresu omawianego problemu;
- metodyczny, prezentowany w postaci modelu dyskryminacyjnego i sztucznych sieci neuronowych;
- aplikacyjny, wyrażający się próbą wdrożenia modelu w warunkach polskich.

Ważnym walorem książki jest jej interdyscyplinarność przejawiająca się umiejętnym łączeniem wiedzy Autorów z zakresu przedmiotów ilościowych, takich jak: informatyka, statystyka i ekonometria z wiedzą z zakresu prawa i analizy finansowej.

... Odbiorców książki należy upatrywać przede wszystkim wśród pracowników naukowo-badawczych i instytucji zajmujących się gromadzeniem danych oraz udostępnianiem informacji o kondycji finansowej polskich przedsiębiorstw na potrzeby wszelkiego rodzaju analiz dla banków, instytucji finansowych, agend rządowych itp.

Odbiorcami mogą być też managerowie oraz studenci piszący prace z kierunków finanse i bankowość, ekonomia czy informatyka i ekonometria.

z recenzji Prof. dra hab. Adama Kopińskiego
Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu
Instytut Rachunkowości
Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej

Książka "Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji" - Tomasz Korol, Błażej Prusak - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2018 r. Cena 48.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Korol, Błażej Prusak - autor m.in.:
Produkty podobne: