pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Udostępnij Metody i techniki pracy z osobami starszymi, z osobami z chorobami otępiennymi i ich rod

Autor książki:

Ewa Grudziewska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Brak
Ilość stron: 126 s.
EAN: 9788382700534
ISBN: 978-83-8270-053-4
Data: 2022-03-21
39.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Metodyka Pracy Socjalnej to uzupełnienie serii wydawniczej Biblioteka Pracy Socjalnej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Difin. Przedstawiana seria za punkt wyjścia w pracy socjalnej stawia sobie koncentrację na warsztacie metodycznym, którym powinna się posługiwać osoba profesjonalnie pomagająca ludziom.

Publikacja zawiera wskazania metodyczne do pracy socjalnej z osobami starszymi, a także osobami doświadczającymi chorób otępiennych i ich rodzin. Wśród wybranych metod i technik przedstawiono: konferencję grupy rodzinnej, dialog motywujący, podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, kontrakt, projekt socjalny, analiza SWOT. Wybrane działania metodyczne nie są przypadkowe, ponieważ chodzi przede wszystkim o pokazanie, jak różne metody i techniki mogą być zastosowane w pracy z klientami pomocy społecznej i ich rodzinami w oparciu o ideę pomagania osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Książka adresowana jest do osób kształcących przyszłych przedstawicieli helping professions, tj. pracowników socjalnych, asystentów rodzin, pedagogów, psychologów, opiekunów osób starszych i z chorobami otępiennymi, a także przedstawicieli zawodów medycznych - pielęgniarki, fizjoterapeuci, lekarze. W szczególny sposób skierowana jest do członków rodzin seniorów i osób doświadczających chorób otępiennych.

Książka "Udostępnij Metody i techniki pracy z osobami starszymi, z osobami z chorobami otępiennymi i ich rod" - Ewa Grudziewska (red.) - oprawa Brak - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 126 stron i została wydana w 2022 r. Cena 39.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.