pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Socjoterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Programy zajęć
Książki »
Tytuł książki:

Socjoterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Programy zajęć

Autor książki:

Ewa Grudziewska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 167 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380850439
ISBN: 978-83-8085-043-9
Data: 2015-12-22
36.08  40.00  3.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

W poradniku Czytelnik znajdzie teksty dotyczące diagnozy w socjoterapii wraz ze wskazaniem narzędzi do jej przeprowadzenia oraz ewaluacji, jakże istotnej z punktu prowadzenia oddziaływań socjoterapeutycznych. Ponadto znajdzie w niej trzy niezależne programy zajęć dla dzieci i młodzieży przejawiających trudności w zakresie rozwiązywania konfliktów, wyrażaniu emocji oraz mających nieadekwatną samoocenę.

Pierwszy z programów autorstwa Elżbiety Chwałek - "Ja wśród innych", program socjoterapeutyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym - przeznaczony jest dla tej grupy dzieci, które mają trudności w wyrażaniu swoich emocji w sposób akceptowany społecznie i wolny od zachowań agresywnych.

Kolejny program, którego autorką jest Anna Łuszczak - "Jestem wartościowym człowiekiem", dotyczy budowania poczucia własnej wartości u dzieci w wieku 11-12 lat. Adresowany jest do wychowanków jednego ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych, jego celem jest pomoc dzieciom o zaniżonym poczuciu własnej wartości poczuć się lepiej w różnych sytuacjach życiowych, m.in. być asertywnymi, zrozumieć, jak wiele w naszym życiu zależy od nas samych, poznać swoje mocne strony i zrozumieć, że posiadanie słabszych stron nie jest niczym złym, zaakceptować je, poznać wartości ważne w życiu człowieka i nauczyć się kierowania nimi, nauczyć się szacunku do samego siebie, przekonać się o swoich prawdziwych możliwościach.

Jako ostatni został zamieszczony program socjoterapeutyczny "Energetyczna akcja - reakcja". Autorski program socjoterapeutyczny wspomagający rozwój umiejętności radzenia sobie z konfliktami dla młodzieży gimnazjalnej prezentującej zachowania agresywne i autoagresywne, którego autorkami są Anna Stania-Skalska oraz Ewa Stania-Tomczak. Celem programu dla młodzieży gimnazjalnej była zmiana niewłaściwych stylów radzenia sobie z konfliktami, a więc minimalizacja postaw agresywnych oraz destrukcyjnych młodego człowieka i zamiana ich na konstruktywne style rozwiązywania konfliktów, przejawiające się w postaci zachowań pożądanych i akceptowanych społecznie. Istotnym założeniem stał się także szeroko pojęty rozwój osobisty każdego z uczestników zajęć.

Książka "Socjoterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Programy zajęć" - Ewa Grudziewska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 167 stron i została wydana w 2016 r. Cena 36.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Grudziewska (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Profilaktyka w gimnazjum. Projektowanie, - okładka książki

Profilaktyka w gimnazjum. Projektowanie, realizacja...

Przemysław Piotrowski, Krzysztof Zajączkowski
Produkty podobne:
Techniki socjoterapeutyczne w pracy - okładka książki

Techniki socjoterapeutyczne w pracy z dzieckiem...

Renata Szczepanik, Agnieszka Jaros
Diagnoza w socjoterapii - okładka książki

Diagnoza w socjoterapii

Ewa Grudziewska (red.)