pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Twoje szczęśliwe dziecko, czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zwierciadło
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381323666
ISBN: 978-83-8132-366-6
Data: 2022-08-22
28.80  44.90  16.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Na początku jest wiele pytań i wątpliwości. Młodzi rodzice z reguły czują się niepewnie. Dlaczego dziecko płacze Jak je uspokoić Czemu nie je buraczków Jak je kochać, by nie skrzywdzić Doktor Aleksandra Piotrowska i Irena Stanisławska przekonują, że bycia rodzicem można się nauczyć. Aby dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo, rodzice muszą być spokojni i kochający, ale także pewni swoich umiejętności. Warto przebyć tę drogę. Autorki rozmawiają m.in. o tym

- jak nie przekarmiać dzieci i unikać awantur przy jedzeniu

- jak rozsądnie korzystać ze smoczka i kiedy z niego zrezygnować

- kiedy zrezygnować z pieluch i nauczyć malucha czystości

- jak zachować się, gdy dziecko "tam" się dotyka

- jakie są skutki nadopiekuńczości

- czy i jak nagradzać i czy karać

- jak kontakt z dziadkami wpływa na rozwój dziecka.

To nie jest typowy poradnik, ale szczere rozmowy o tym, jak tworzyć rzeczywistość wychowawczą dziecka, bez przesadnej potrzeby bycia idealnym rodzicem, ale z przeświadczeniem, że warto uczyć się na błędach innych i doskonalić swoje umiejętności. Aleksandra Piotrowska Doktor psychologii. Emerytowany pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a w latach 2008-2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej pełniąc rolę eksperta w kontaktach z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowa czytelniczka literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwojga dzieci i babcia trojga wnucząt. Irena A. Stanisławska Dziennikarka. Zaprasza do rozmowy cenionych psychologów, by dzielili się swoją wiedzą. Współautorka m.in. takich książek jak: Moje dziecko cz. 1 i cz. 2 (z Dorotą Zawadzką),Być lekarzem. być pacjentem (z Wojciechem Eichelbergerem) Jak wychować dziecko, psa, kota i faceta (z Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką), Oswoić narkomana, Pułapki przyjemności, Toksyczna matka (z Robertem Rutkowskim), Między nami samicami (z Aleksandrą Piotrowską i Dorotą Sumińską), Jak tu nie zwariować (z psychiatrą Edwardem Krzemińskim).

Książka "Twoje szczęśliwe dziecko, czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem" - Aleksandra Piotrowska, Irena A. Stanisławska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zwierciadło. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]