pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Teorie współpracy terytorialnej. Municipium oeconomicus versus municipium reciprocans

Autor książki:

Katarzyna Szmigiel-Rawska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 189 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373839106
ISBN: 978-83-7383-910-6
Data: 2017-11-23
25.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Rozprawa jest dziełem ambitnym, oryginalnym na polskim rynku wydawniczym. (...) Praca uwzględnia zarówno kwestię demokratycznego wymiaru współpracy (podejmowanie decyzji), jak i jej wymiaru ekonomicznego (koszty transakcyjne).

Największą wartość prezentowanych tu dociekań upatruję w próbie generalizacji motywacji i mechanizmu funkcjonowania międzygminnej współpracy terytorialnej (z uwzględnieniem różnych jej form) oraz prezentacji dwuwarstwowych uwarunkowań powstawania instytucji współpracy: jako procesu uwarunkowanego terytorialnie i procesu zachodzącego między organizacjami. Te pierwsze dotyczą rozważań w skali makro, a te drugie w skali mikro. Autorka rozpatruje zagadnienie współpracy samorządów, łącząc podejście geograficzne (terytorialne) i podejście instytucjonalne. Ma to doprowadzić do uchwycenia uwarunkowań kształtowania współpracy w różnych typach jej instytucjonalnych struktur.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Andrzeja Lisowskiego
Katarzyna Szmigiel-Rawska - adiunkt w Zakładzie Rozwoju i Polityki Lokalnej, na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Kierowniczka i uczestniczka krajowych i międzynarodowych projektów naukowych oraz projektów o charakterze doradczym dla organizacji rządowych i samorządowych. Autorka wielu artykułów i rozdziałów w książkach, a także autorka i redaktorka książek o tematyce zarządzania publicznego oraz współpracy samorządów w różnych sektorach.

Książka "Teorie współpracy terytorialnej. Municipium oeconomicus versus municipium reciprocans" - Katarzyna Szmigiel-Rawska - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 189 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.85 zł. Zapraszamy na zakupy!