pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Spójność społeczna. Stan i perspektywy rozwoju społecznego kraju w przekrojach regionalnych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373836501
ISBN: 978-83-7383-650-1
Data: 2013-07-17
26.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka stanowi głos w debacie na temat strategii rozwoju kraju w wymiarze przestrzennym. Autorki uwypuklają społeczno-ekonomiczną stronę tego rozwoju, piszą o zasobach ludzkich, warunkach bytu oraz społecznych efektach dokonywanych zmian. Czytelnik znajdzie tu potwierdzone analitycznie oceny realizowanej w Polsce polityki spójności oraz rzeczowe argumenty przemawiające za świadomym jej kształtowaniem w przyszłości. Stanisława Golinowska, profesor ekonomii, autorka licznych prac na temat polityki społecznej, rynku pracy oraz ekonomiki zdrowia. Od wielu lat związana z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz Instytutem Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; kierowała kolejno obiema placówkami. Należy do grona założycieli fundacji CASE i jako jej fellow uczestniczy w licznych międzynarodowych projektach badawczych. Prowadzi prace eksperckie na potrzeby rządu, Komisji Europejskiej oraz ONZ, a także małopolskiego samorządu terytorialnego.

Ewa Kocot, matematyk i doktor nauk ekonomicznych, specjalizuje się w analizach ilościowych z zakresu rozwoju społeczno-ekonomicznego i ochrony zdrowia. Autorka tekstów poświęconych wskaźnikom zdrowotnym oraz determinantom i projekcjom wydatków na zdrowie. Pracuje w Instytucie Zdrowia Publicznego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Książka "Spójność społeczna. Stan i perspektywy rozwoju społecznego kraju w przekrojach regionalnych" - Stanisława Golinowska, Ewa Kocot - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2013 r. Cena 26.33 zł. Zapraszamy na zakupy!