pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Pedagogika dla nauczycieli w praktyce
Pedagogika dla nauczycieli w praktyce 20.54 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością...
książka:

Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością w Polsce w latach 1989-2014

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 550 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380952089
ISBN: 978-83-8095-208-9
Data: 2017-03-16
Cena wydawcy: 48.00 złpozycja niedostępna

Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością w Polsce w latach 1989-2014 - Danuta Apanel - opis książki:

Monografia jest wynikiem wieloletnich badań Autorki nad dynamiką rozwoju systemu kształcenia integracyjnego w Polsce z uwzględnieniem przemian w zakresie dostosowań architektonicznych, bazy dydaktycznej, charakterystyki ilościowej i jakościowej środowiska uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz [...] nauczycieli i innych specjalistów zatrudnionych w placówkach kształcenia integracyjnego, a także instytucji wspierających oświatowe działania integracyjne w naszym kraju. Ukazuje więc pełną panoramę kształcenia integracyjnego w Polsce w podanych w tytule cezurach czasowych. [...] Autorka sięga również do rozwiązań edukacji integracyjnej stosowanych w wybranych krajach Europy i Japonii. To z kolei daje możliwość spojrzenia na polski system w szerszym kontekście. Danuta Apanel, jako historyk wychowania, pamiętała też o genezie koncepcji teoretycznych kształcenia integracyjnego oraz ich twórcach. Należy podkreślić również, że książka obejmuje zakresem swoich badań [...] zarówno teorię, jak i praktykę edukacyjną dotyczącą tego problemu.

Bez wątpienia monografia Danuty Apanel wnosi wkład do stanu wiedzy na temat procesu kształcenia integracyjnego. [...] Autorka, prezentując przemiany w szkolnictwie integracyjnym, które zaszły od 1989 do do 2014 roku, wskazuje, że obecnie coraz bardziej zauważalna jest ewolucja placówek kształcenia ogólnego w kierunku kształcenia inkluzyjnego (włączającego). [...]
Uwzględniając [...] wprowadzone przez Autorkę zmiany w drugim wydaniu, rekomenduję książkę do druku [...]. Mam również nadzieję, że stanie się ona inspiracją do kolejnych rozważań na temat kształcenia osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Krzysztofa Jakubiaka

Książka „Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością w Polsce w latach 1989-2014” - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 550 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Teoria i praktyka kształcenia integracyjnego osób z niepełnosprawnością..."
Danuta Apanel - autor m.in.:
Edukacja w obliczu przemian społecznych - okładka książki
Edukacja w obliczu przemian społecznych Iryna Surina, Ewa Murawska, Danuta Apanel;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zasoby rodziny. Wychowanie, poradnictwo, - okładka książki
Zasoby rodziny. Wychowanie, poradnictwo, praca... Eliza Czerka-Fortuna, Katarzyna Kmita-Zaniewska, Alicja Zbierzchowska (red.)
Zabawki i propozycje zabaw - okładka książki
Zabawki i propozycje zabaw Elżbieta M. Minczakiewicz
Autyzm i rodzina - okładka książki
Autyzm i rodzina Anna Prokopiak, Zofia Palak (red.)
Edukacja postrzegana z perspektywy - okładka książki
Edukacja postrzegana z perspektywy uczniów, rodziców... Anna Gajdzica, Gabriela Piechaczek-Ogierman, Alicja Hruzd-Matuszczyk
W deszczu i w słońcu. Czytanie - okładka książki
W deszczu i w słońcu. Czytanie uczestniczące dla... Aleksandra Łojewska, Katarzyna Sadowska