pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sztuka podróżowania, czyli turysta w świecie kultury
Książki »
Tytuł książki:

Sztuka podróżowania, czyli turysta w świecie kultury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 183 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373957763
ISBN: 978-83-7395-776-3
Data: 2018-10-30
Cena wydawcy: 15.75 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:

Książka stanowi zbiór tekstów ukazujących turystykę kulturową z rozmaitych perspektyw, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki muzealnej. Jesteśmy świadkami jej dynamicznego rozwoju, co znajduje odzwierciedlenie w podejmowanej przez teoretyków i praktyków dyskusji na temat związków pomiędzy turystyką kulturową a muzealną. Muzeum jako instytucja, jako destynacja turystyczna czy jako egzemplifikacja zmian zachodzących w kulturze współczesnej jest również obecne w prezentowanych w niniejszym tomie tekstach. Większość Autorów to socjologowie, ale zaproszenie do współpracy przyjęli również specjaliści z zakresu kulturoznawstwa i historii dzięki czemu Czytelnik ma okazję uchwycić tytułową „Sztukę podróżowania” z różnych perspektyw teoretycznych – wykorzystujących odmienny aparat pojęciowy oraz metody badawcze.

Książka jest skierowana do badaczy kultury: socjologów, kulturoznawców, historyków, a także przedstawicieli branży turystycznej oraz pracowników muzeów.

Książka "Sztuka podróżowania, czyli turysta w świecie kultury" - Elżbieta Nieroba, Anna Kopczak-Wirga - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 183 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Elżbieta Nieroba, Anna Kopczak-Wirga - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: