pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bałkany performatywne. Rytuał - dramat - sztuka w przestrzeni publicznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 206 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373955783
ISBN: 978-83-7395-578-3
Data: 2014-01-20
17.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Bałkany performatywne. Rytuał - dramat - sztuka w przestrzeni publicznej wypełnia znaczącą lukę w wiedzy na temat zjawisk kulturowych zachodzących współcześnie w krajach bałkańskich, w tym szczególnie na temat działalności wybitnych przedstawicieli sztuk przedstawieniowych. Tom podejmuje szerokie kwestie i obszerny zbiór zjawisk: rytuał, grę, teatr, sztukę, spektakl, muzykę oraz odgrywanie ról społecznych, zawodowych i płciowych. Prezentacja owych dokonań, zjawisk i problemów zdecydowanie nie ogranicza się tylko do tematyki teatrologicznej; autorki i autorzy zbioru analizują kulturę poprzez różnorodne praktyki przedstawieniowe i performansy, ukazując całą złożoność kulturowych procesów związanych z nimi i/lub przez nie ujawnianych. Dobór autorów, uwzględnia dwie perspektywy oglądu analizowanych zjawisk, wewnętrzną i zewnętrzna, a także otwiera się ku kwestiom stawianym o istotę praktyk performatywnych, a także zdarzeń i reakcji, które one wywołują.

Książka Bałkany performatywne wkracza na pola badań nad przedstawieniami i performansami kulturowymi oraz nad kulturą popularną. Tym samym opracowanie to oferuje szeroką, uporządkowaną i w Polsce mało znaną wiedzę o sytuacji współczesnej sztuki na obszarze Półwyspu Bałkańskiego i skierowane jest do badaczy zajmujących się tym obszarem naukowo, a także i do popularnych odbiorców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o współczesny wymiar praktyk przedstawieniowych na Bałkanach.

Książka "Bałkany performatywne. Rytuał - dramat - sztuka w przestrzeni publicznej" - Magdalena Sztandara, Goran Injac, Waldemar Kuligowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 206 stron i została wydana w 2013 r. Cena 17.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.