pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kulturowe kody mediów. Stan obecny i perspektywy rozwoju
Książki »
Tytuł książki:

Kulturowe kody mediów. Stan obecny i perspektywy rozwoju

Autor książki:

Marek Sokołowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 396 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788376110684
ISBN: 978-83-7611-068-4
Data: 2008-10-22
31.28  31.60  0.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kulturowe kody mediów. Stan obecny i perspektywy rozwoju - opis książki:

Jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju, przez niektórych badaczy wręcz opisywanego jako eksplozja, nowych języków w komunikowaniu medialnym. Powoli w przeszłość odchodzi jeden kod mediów, a pojawia nowy, o którym już dziś należy pisać w liczbie mnogiej, gdyż mamy do czynienia z różnorodnymi kodami medialnymi. Tradycyjne modele komunikacji, opisywane w podręcznikach z zakresu nauki o komunikowaniu, już nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości multimedialnej.
Jerzy Mikułowski-Pomorski ("Jak napody porozumiewają się ze sobą w komunikacji międzykulturowej i komunikowani medialnym", 2006) opisuje nowe spojrzenia na akt komunikacji. Kultura - rozumiana jako komunikacja - podlega pewnym regułom, pozwalającym ludziom dotrzeć do wspólnych znaczeń. Kontekst kulturowy, wspólna wiedza łącząca rozmówców, jest tą treścią, na gruncie której dochodzi do wzajemnego zrozumienia. Wyróżnić tu możemy pewne zasady i społeczne formy, które pozwalają partnerom łatwo orientować się w przedmiocie komunikacji, gdyż one same kształtowane są przez kulturę.
"Kulturowe kody mediów. Stan obecny i perspektywy rozwoju" to monografia, złożona z prac wielu Autorów, którzy polem swojej naukowej refleksji uczynili współczesne media, popkulturę oraz nowe strategie komunikacyjne, jakie stosują dzisiejsi twórcy, producenci medialni, artyści i rzemieślnicy, którym przyszło tworzyć i komunikować się z odbiorcami, widzami, słuchaczami, czytelnikami, internautami w sytuacjach komunikacyjnych, jakie już na trwałe umiejscowione w realiach XXI wieku.

Książka "Kulturowe kody mediów. Stan obecny i perspektywy rozwoju" - Marek Sokołowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 396 stron i została wydana w 2008 r. Cena 31.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]