pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Od liberatury do e-literatury

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 294 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373954403
ISBN: 978-83-7395-440-3
Data: 2011-11-08
25.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest zbiorem artykułów autorstwa przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych (kulturoznawstwa, medioznawstwa, nauk o sztuce) podejmujących refleksję nad działaniami artystycznymi oraz praktykami kulturowymi wyłaniającymi się na styku literatury i mediów elektronicznych. Redaktorzy podzielili tom na pięć części zatytułowanych: E-literatura. Teorie, definicje, metody, Antropologiczne i społeczne konteksty e-literatury, Sztuka i estetyka wobec problemów zmediatyzowanego słowa, Interaktywna fikcja i gry komputerowe. Hybrydyczne dyskursy e-literatury, Od awangardy do e-literatury. Historie i konteksty.
Książka adresowana jest nie tylko do środowiska akademickiego, ale i do szerszego grona czytelników zainteresowanych zagadnieniami zmediatyzowanych form funkcjonowania słowa oraz problematyką literatury elektronicznej i szeroko definiowanej sztuki języka (language art). Może być wykorzystywana w dydaktyce akademickiej na studiach kulturoznawczych, medioznawczych, filologicznych, a także na uczelniach artystycznych.

Książka "Od liberatury do e-literatury" - Eugeniusz Wilk, Monika Górska-Olesińska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 294 stron i została wydana w 2011 r. Cena 25.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.