pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Szkiełko i oko. Humanistyka w dialogu z fizyką
Tytuł książki:

Szkiełko i oko. Humanistyka w dialogu z fizyką

Autor książki:

Adam Regiewicz, Artur Żywiołek

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 386 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788371819940
ISBN: 978-83-7181-994-0
Data: 2017-01-16
50.40  63.00  12.6 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zarysowana w tytule książki antynomia nauk ścisłych i humanistycznych ma długą historię i bogatą tradycję wykreowanych w tym sporze stereotypów. Wzmacniany mediami dyskurs potoczny podnosi kwestie nieużyteczności jednych i dehumanizacji drugich, co przekłada się w widoczny sposób na kreowane zainteresowanie odpowiednimi kierunkami nauki.

Niniejsza monografia jest krokiem mającym na celu zbliżenie postaw „ścisłowców” i humanistów poprzez spotkanie na gruncie fizyki, sztuki i literatury.

Pomimo niewątpliwych różnic dotyczących sposobów rozumienia rzeczywistości, jej badania, postrzegania, rozpoznawania, humaniści i fizycy mogą wzajemnie się inspirować, heurystycznie motywować, oświetlać pojęciami i terminami dotąd używany w sposób hermetyczny.

Zawarte w tomie spory i dyskusje fizyków, literaturoznawców, pedagogów, artystów, filozofów przedstawiają z różnych perspektyw te same wielkie idee, nurtujące człowieka, urzeczywistniając proroczą ideę Johna Brockmana „trzeciej kultury”. Powstała w ten sposób transcydyplinowa narracja, niezwykle intrygująca i mająca ogromną siłę kreacyjną, która zawsze i w każdym momencie dotyczy najważniejszego — pytania o sens.

Książka "Szkiełko i oko. Humanistyka w dialogu z fizyką" - Adam Regiewicz, Artur Żywiołek (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG. Książka posiada 386 stron i została wydana w 2016 r. Cena 50.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Szkiełko i oko. Humanistyka w dialogu z fizyką"
Adam Regiewicz, Artur Żywiołek (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Między przyrodoznawstwem a humanistyką. - okładka książki
Między przyrodoznawstwem a humanistyką. Przestrzenie... Maciej Gloger, Tomasz Sobieraj (red.)