pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ucieczki Jakuba Krafta
Tytuł książki:

Ucieczki Jakuba Krafta

Autor książki:

Adam Regiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 302 s.
EAN: 9788381476775
ISBN: 978-83-8147-677-5
Data: 2020-01-16
24.52  35.99  11.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zbrodnia bez ciała, kara bez winy, miasto bez sumienia.

Kiedy Jakub Kraft, profesor Uniwersytetu w Tel Awiwie, pojawia się na jednej z prowincjonalnych uczelni, nikt nie podejrzewa, że przyjechał do rodzinnego miasta, aby podjąć śledztwo. Jego przyjazd zbiega się z tajemniczymi zniknięciami młodych studentek z Ukrainy i nagłą absencją młodego adiunkta. Nikt, nawet on sam, nie podejrzewa, że przyjdzie mu rozliczyć się ze swoją historią i demonami z przeszłości. Potykając się o wystające fragmenty kostki chodnikowej i słuchając punka lat 80., szuka odpowiedzi na najważniejsze dla siebie pytania.

Czy odnajdzie tego, kogo szuka? Czy zachowa twarz w obliczu przeszłości, która wyrywa się, by wziąć na nim odwet? Podda się jak ostatnio, czy też wystąpi czynnie przeciwko morzu nieszczęść?
Wielowątkowa, poruszająca i do bólu prawdziwa opowieść o współczesnym świecie, gdzie brak jest miejsca dla autsajderów.

- A pan, przepraszam, to kim jest? Bo nie dosłyszałam. - Kobieta postanowiła zapełnić niepokojącą lukę w swoim kosmosie wiedzy o świecie. Ogniki w spojrzeniu sekretarki lustrowały mężczyznę w średnim wieku, ubranego w zielono-szary prochowiec. Rozczochrane blond włosy i nieogolona twarz mogły świadczyć, że ma do czynienia albo z bezdomnym, albo z polonistą.

- Kuba, to znaczy Jakub Kraft - odpowiedział menel, wyciągając nieporadnie ręce z kieszeni płaszcza. - Krystian zaprosił mnie tutaj? to jest na waszą uczelnię. Mam poprowadzić wykłady.

- A ja nic nie wiem - obruszyła się Wandzia. - A tego nicponia uparcie nie ma. Widzi pan. I co my z tym zrobimy? Wziął i zniknął. To się w głowie nie mieści, jak można tak znikać, nikomu nic nie mówiąc.

I to był fakt. Krystiana uparcie nie było.

Książka "Ucieczki Jakuba Krafta" - Adam Regiewicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 302 stron i została wydana w 2019 r. Cena 24.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ucieczki Jakuba Krafta"
Adam Regiewicz - autor m.in.:
Produkty podobne:
Szmery - okładka książki
Szmery... Piotr Bojarski
Spadkobierca - okładka książki
Spadkobierca Agnieszka Pruska
Arena szczurów - okładka książki
Arena szczurów Marek Krajewski
Kamienna noc - okładka książki
Kamienna noc Gaja Grzegorzewska
Sidła - okładka książki
Sidła Grażyna Bacewicz