pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Szczypta Wenecji czyli ulubione dania komisarza Brunettiego

Autor książki:

Donna Leon, Roberta Pianaro

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788373923652
ISBN: 978-83-7392-365-2
Data: 2012-03-08
23.04  32.00  8.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Wiadomo, że emocje zaostrzają apetyt, dlatego też w bestsellerowych powieściach Donny Leon o komisarzu Brunettim czytelnik często zasiada do stołu wraz z głównym bohaterem, aby w towarzystwie komisarza, jego rodziny i przyjaciół odetchnąć, odpocząć od trudnych spraw kryminalnych i nabrać do nich właściwego dystansu. W Szczypcie Wenecji wieloletnia przyjaciółka Donny Leon, Roberta Pianaro, zaprasza miłośników komisarza do swojej kuchni, żeby uchylić rąbka kulinarnej tajemnicy i pokazać im, jak można samodzielnie przyrządzać przepyszne potrawy, które Paola Brunetti gotuje dla swojej rodziny.

Po tej lekturze przepisy na ulubioną pastę Brunettiego (penne rigate), szarlotkę Paoli, lazanię mamy Brunettiego oraz przysmak Donny Leon (risotto di zucca) nie będą stanowić dla nas tajemnicy. Są też tutaj proste sposoby na przyrządzanie dań będących podstawą kuchni włoskiej.

Przeplatana fragmentami z licznych powieści autorki i zdobiona pięknymi ilustracjami książka zawiera również opowieści ciekawie i dowcipnie komentujące świat weneckich kulinariów, pozwalające spojrzeć na historię, kulturę i obyczaje tego pięknego miasta z perspektywy gościa przy weneckim stole, który jednakowoż mieszka tu od kilkudziesięciu lat.

Donny Leon nie trzeba nikomu przedstawiać - wszyscy znamy i kochamy jej kryminały z komisarzem Brunettim w roli głównej. Wypada natomiast powiedzieć kilka słów o Robercie Pianaro: urodziła się w 1948 r., jest wlaścicielką zakładu jubilerskiego oraz często używanej kuchni. Donna Leon nazywa Robertę Królową Risotto i często degustuje jej potrawy.

Również Brunetti spożywa liczne dania znane z kuchni Roberty.

Książka "Szczypta Wenecji czyli ulubione dania komisarza Brunettiego" - Donna Leon, Roberta Pianaro - oprawa twarda - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2012 r. Cena 23.04 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]