pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
System rachunkowości w zarządzaniu finansami uczelni publicznych....
Tytuł książki:

System rachunkowości w zarządzaniu finansami uczelni publicznych. Seria: 70-lecie Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gab
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 237x163 mm
EAN: 9788363391645
ISBN: 978-83-6339-164-5
Data: 2018-09-20
41.93  49.00  7.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Rozwój cywilizacyjny Polski jest w dużym stopniu determinowany jakością prowadzonych badań naukowych i poziomem kwalifikacji absolwentów szkół wyższych. W związku z tym szczególnego znaczenia nabiera odpowiedzialne zarządzanie instytucjami, które są powołane do prowadzenia tego rodzaju działalności.

Podstawowym elementem niezbędnym do realizacji tych działań jest odpowiednio dostosowany system rachunkowości, zbudowany w sposób zintegrowany i kompleksowy z dwóch podsystemów: rachunkowości finansowej oraz rachunkowości zarządczej.

Celem monografii jest przedstawienie roli systemu rachunkowości w zarządzaniu finansami uczelni publicznych. Prezentowane treści ukierunkowane zostały przede wszystkim na objaśnienie głównych zagadnień i wnioski końcowe dotyczące uczelni publicznych w Polsce. Dodatkowo, w celu zaprezentowania kontekstu międzynarodowego, który jest dziś nieodłącznym elementem działalności każdej uczelni, dokonano analizy procesu zmian w obszarze systemu rachunkowości uczelni w wybranych krajach europejskich.

"Praca ta wpisuje się w mało rozpoznany w literaturze polskiej nurt badań z zakresu wykorzystania systemu rachunkowości w procesie zarządzania uczelniami. Opracowanie jest dojrzałe, ma duże walory poznawcze i praktyczne. Szeroki zakres zawartej tu wiedzy stanowi o przydatności publikacji zarówno dla potrzeb zarządzania uczelniami publicznymi, jak i niepublicznymi. Przejrzysty układ treści opracowania oraz przemyślany logiczny wywód to niewątpliwe atuty monografii. Recenzowana pozycja zwraca również uwagę swoją wieloaspektowością i kompleksowym potraktowaniem omawianej problematyki. Może więc być wykorzystana przez władze uczelni, służby finansowo-księgowe oraz organy nadzorcze".

Prof. dr hab. Teresa Martyniuk
Uniwersytet Gdański

Książka "System rachunkowości w zarządzaniu finansami uczelni publicznych. Seria: 70-lecie Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego" - Jacek Kalinowski, Waldemar Gos, Bartłomiej Nita - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Gab. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2018 r. Cena 41.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Kalinowski, Waldemar Gos, Bartłomiej Nita - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Internacjonalizacja i marketing - okładka książki
Internacjonalizacja i marketing Uniwersytetów Łukasz Sułkowski, Robert Seliga (red.)
Nowoczesne systemy informatyczne - okładka książki
Nowoczesne systemy informatyczne dla małych i... Piotr Adamczewski, Jerzy Stefanowski