pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Strategia państwa: teoria państwa aktywnego wobec sił spontanicznych
książka:

Strategia państwa: teoria państwa aktywnego wobec sił spontanicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 258 s.
Wymiar: 241x169 mm
EAN: 9788380170629
ISBN: 978-83-8017-062-9
Data: 2015-10-09
pozycja niedostępna

Strategia państwa: teoria państwa aktywnego wobec sił spontanicznych - Wojtek Lamentowicz - opis książki:

Książka ta jest intelektualnym zaproszeniem do takiego myślenia i takiego rozumienia naszych szans związanych z państwem aktywnym, które może wykonywać swe funkcje adaptacyjne, regulacyjne i - last but not least - innowacyjne. Jestem świadom, że łatwiej jest mówić, lecz trudniej jest coś sensownego i ważnego powiedzieć. Jeśli po lekturze ktoś z moich PT Czytelników przyzna, że coś nowego usłyszał lub zrozumiał będzie to znaczyło, że udało mi się coś powiedzieć. Wiele zawdzięczam literaturze politologicznej, wojskowej i nauce o stosunkach międzynarodowych, a także naukom ekonomicznym i socjologii. Znacznie mniej tradycyjnej, prawniczej teorii państwa. Zapewne jest tak, dlatego, że szukałem myśli pobudzających i nie lubię się nudzić. Niestety postępy w prawniczej teorii państwa są mało imponujące, a znaczna część publikacji z tej dziedziny powtarza stare banały, nie dbając o ich adekwatność.

Dziękuję wszystkim, od których uczyłem się i nadal się uczę. Dziękuję zwłaszcza tym mistrzom, którzy uczyli mnie myślenia niezależnego i krytycznego. Dedykuję tę książkę tym, którzy chcą uczyć się sztuki panowania nad żywiołami natury i historii. A także tym, którzy z coraz większym trudem mogą pomyśleć o jakimś państwie - to moje państwo, to mój rząd - i coraz częściej z oburzeniem myślą, "Co oni zrobili" Dlaczego tak idiotycznie postępują elity władzy i bogactwa? /ze Wstępu/

Książka „Strategia państwa: teoria państwa aktywnego wobec sił spontanicznych” - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA.

Książka posiada 258 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Strategia państwa: teoria państwa aktywnego wobec sił spontanicznych"
Wojtek Lamentowicz - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: